Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy budują bolid wyścigowy, potrzebują Waszego wsparcia, by zwiększyć szanse na zwycięstwo w międzynarodowych zawodach Formuła Student. Brakuje im pieniędzy na poszycie bolidu.

[Not a valid template]

 

– Każdy ma świadomość tego, że motorsport, nie wiedzieć czemu, nie jest u nas tak wspierany jak np. piłka można. Mimo świetnych polskich zawodników i wielu zwycięstw na arenie międzynarodowej, praktycznie każdy team boryka się z problemami finansowymi i ciągle poszukuje nowych źródłem finansowania. Dlatego też zdecydowaliśmy się wystartować z tak nieszablonowym projektem, jakim jest crowdfunding na portalu PolakPotrafi – mówi Bartosz Zborowski, student logistyki na Wydziale Zarządzania, członek PRz Racing Team, ekipy, która od kilku miesięcy pracuje na bolidem wyścigowym.

Formula Student to międzynarodowe prestiżowe zawody, organizowane przez Institution of Mechanical Engineers oraz SAE International. Studenci najlepszych uczelni świata rywalizują o największe wyróżnienia w swoich dziedzinach naukowych. Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i zbudowanie jednoosobowego pojazdu wyścigowego na wzór bolidu F1. Pierwszy start zespołu PRz Racing Team w zawodach zaplanowany jest na 21 sierpnia na węgierskim torze Gyor.

Do zespołu należy 27 osób. – Jest ukończona konstrukcja nośna bolidu. Trwają prace przy zawieszeniu. Żeby je całkowicie ukończyć, czekamy na części z USA, które powinny dotrzeć w tym tygodniu. Układ elektryczny oraz oprzyrządowanie silnika również zostanie ukończone w ciągu maksymalnie 2 tygodni. Równolegle będą prowadzone prace przy poszyciu pojazdu, które planujemy ukończyć około 10 sierpnia. Wtedy też będziemy ogłaszać dokładną datę prezentacji pojazdu – zapowiada Bartosz Zborowski.

Studenci potrzebują wsparcia na pokrycie kosztów poszycia bolidu. Mają dylemat – wykonać płaszcz maszyny z włókna szklanego czy węglowego. Wszystko wiąże się z kosztami. Poszycie z włókna szklanego kosztuje 8 tys. zł, z węglowego 13 tys. zł. Atutem drugiego rozwiązania jest bardzo duże obniżenie wagi pojazdu, co ma niezwykle duże znaczenie w zawodach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z jakich materiałów ekipa PRz Racing Team wykona poszycie bolidu? To już zależy od tych, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo projekt zamieszczony na portalu PolaPoltrafi.pl. Minimalna kwota to złotówka, maksymalna – 50 tys. zł.

Dla tych, którzy pomogą, przewidziano nagrody. Każdy będzie mógł odwiedzić garaż, gdzie powstaje bolid, zapoznać się z projektem, przebrać w kombinezon i zrobić pamiątkowe zdjęcie za kierownicą pojazdu. Będzie też można wziąć udział w jego testach – niedługo na torze kartingowym w Biłgoraju, potem w Warszawie wraz z innymi reprezentacjami Polski. Jest też nagroda specjalna. Do wyboru całodniowa off-roadowa wyprawa po mazowieckich bezdrożach lub pełna emocji przejażdżka z zawodowym kierowcą driftingowym.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zgSXrktOeLI

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama