Bieganie w Rzeszowie staje się modne? Chyba tak. Kolejne tego typu przedsięwzięcie zaplanował Rzeszowski Dom Kultury. Do końca miesiąca trwają zapisy.

Niedawny sukces Ultramaratonu Podkarpackiego na 70 i 110 km sprawił, że kolejne instytucje widzą w bieganiu szansę na dobrą promocję. Tym razem Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na I Miejski Bieg na Orientację „Rzeszowska Strefa”. Impreza odbędzie się 11 października br.

– Bieg na orientację to dyscyplina sportowa o charakterze wytrzymałościowym i siłowym, w której zawodnik posługujący się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację – informuje Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnikami „Rzeszowskiej Strefy” będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe (kategoria „open”). RDK zaprasza rzeszowskie szkoły do zgłaszania własnych reprezentacji w postaci jednej lub dwóch drużyn. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca. Na zwycięzców zawodów czekają nagrody.

Więcej informacji na temat imprezy, szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela koordynator projektu Roman Tyburczy pod numerem telefonu – 510 801 298 oraz drogą mailową: roman.tyburczy@rdk.rzeszow.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama