Dzisiaj (10 grudnia) mieszkańcy Rzeszowa będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów Amnesty International organizowany przez Radę Młodzieżową Rzeszowa.https://rzeszow-news.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, rosyjscy więźniowie z Placu Błotnego, czy skazany za komentarze na Facebooku Jabeur Mejri z Tunezji – to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego Maratonu Pisania Listów.

– Wydarzenie to odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz 14. Co roku dzięki listom udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których podstawowe prawa zostały złamane – twierdzi Daniel Sowa, przewodniczący Rady Młodzieżowej Rzeszowa.

W ubiegłym roku w ponad 230 miejscach w naszym kraju napisano prawie 190 tysięcy listów. W tym roku odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 350 miejsc w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. W Rzeszowie list będzie można napisać w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. 3 Maja 15 od godziny 8 do 18.

Więcej informacji o maratonie w Rzeszowie na Facebook.com/RadaMlodziezyRzeszowa

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczegółowy opis sylwetek osób w sprawie których będzie można napisać list w tym roku znajduje się na stronie Amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maratonu Pisania Listów, w których się on odbędzie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VMKOnnMs078

Jak napisać list?

To bardzo proste. Najpierw warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby w sprawie której chcemy pisać list. Należy pisać krótko i uprzejmie oraz opierać się na faktach. Warto napisać, kim jesteśmy. Dzięki temu nasz list będzie bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych nie jest wymagana. Listy można pisać zarówno w języki polskim jak i w językach obcych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama