Na nietypową interwencję udali się policjanci z Łańcuta. Funkcjonariuszy wezwał mężczyzna, który twierdził, że jego żona się awanturuje.
Po przybyciu na miejsce okazało się, że najwięcej na sumieniu miał sam 54-latek.
Zgłoszenie rzekomej awantury
W minioną środę po godz. 17:00 na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec gminy Czarna w powiecie łańcuckim. – Mężczyzna prosił o przyjazd policjantów, gdyż jak twierdził jego żona jest agresywna i się awanturuje – mówi podkomisarz Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.
Na miejscu pojawili się dzielnicowi z łańcuckiej komendy. Zgłaszającym okazał się 54-letni mężczyzna. Szybko wyszło na jaw, że jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.
54-latek trafił do więzienia
Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych. Wtedy okazało się, że mieszkaniec gminy Czarna jest także poszukiwany. Wcześniej nie stawił się do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej mu kary pozbawienia wolności i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
Zaledwie dzień przed wspomnianą interwencją, Sąd Rejonowy w Łańcucie wydał wobec 54-latka nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna za sprawą zgłoszenia sam wpadł zatem w ręce policji. Najbliższe cztery miesiące spędzi w więzieniu.
Czytaj więcej:
Ojciec miał zabić syna podczas awantury domowej. Szokująca zbrodnia na Podkarpaciu
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.







![Jest śledztwo po tragicznym pożarze w Markowej. Prokuratura wskazuje wstępną przyczynę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/markowa-pozar-osp-218x150.jpg)

![Tragedia na Podkarpaciu. Kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-markowa-1-218x150.jpg)





![Nowy teren rekreacyjny na rzeszowskiej Baranówce. Co się tam pojawi? [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/aleja-wisniowa-rzeszow-wizualizacja-1-218x150.jpg)


![Wisłokostrada w Rzeszowie. Sukces czy „Korkostrada”? Przejedź się po nowej drodze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/korek-wislokostarda1-218x150.jpg)


![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)




![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)







![Najlepsze licea i technika na Podkarpaciu nagrodzone. Na czele szkoły spoza Rzeszowa [RANKING]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/perspektywy2026_fotpolitechnikarzeszowska1-218x150.jpg)

![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








![Nowy teren rekreacyjny na rzeszowskiej Baranówce. Co się tam pojawi? [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/aleja-wisniowa-rzeszow-wizualizacja-1-324x235.jpg)