Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali Marka W., wicedyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, za jazdę po pijanemu – ustalił nieoficjalnie Rzeszów News. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (10 grudnia) po godz. 19:15. Z oficjalnego komunikatu policji wynika, że na ulicy Bolesława Krzywoustego w Rzeszowie świadkowie odebrali kierowcy audi kluczyki, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policjantów. Za kierownicą audi siedział 57-letni mieszkaniec Rzeszowa.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego niemal 2 promile alkoholu w organizmie – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, kierowcą audi był Marek W., obecny wicedyrektor ds. administracyjnych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie przy ul. Szopena. W. wcześniej, od kwietnia od listopada 2020 r., był dyrektorem KSW nr 1. Za jazdę po pijanemu Markowi W. grozi do 2 lat więzienia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Szpital: czekamy na odpowiedź policji

Andrzej Sroka, rzecznik KSW nr 1, w poniedziałek po południu poinformował nas, że dyrektor szpitala Janusz Ławiński zwróci się z oficjalnym pismem do komendanta miejskiego policji w Rzeszowie o weryfikację doniesień medialnych. 

– Liczymy na szybką odpowiedź policji – powiedział nam Andrzej Sroka. Dopiero potem szefostwo szpitala będzie podejmowało decyzje personalne wobec Marka W. Wiadomo, że wicedyrektor KSW nr 1 w poniedziałek był w pracy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama