Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na zdjęciu Anna Huk

Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, jest zarażona koronawirusem. Potwierdził to Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

Anna Huk był członkiem komisji konkursowej, która 17 czerwca wybrała Józefa Długonia na nowego dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu. Kilka dni później okazało się, że Długoń jest zarażony koronawirusem.

Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane testom, m.in. Anna Huk. Wyniki potwierdziły, że ona też zachorowała na COVID-19. 

W 8-osobowej komisji konkursowej były czterech pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Wszyscy dostali polecenie pozostania w domach i pracy zdalnej. Podobne polecenie wydano urzędnikom, którzy mieli kontakt z członkami komisji konkursowej. 

W czwartek po południu Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, poinformował, że wszystkie osoby, które uczestniczyły w konkursie na dyrektora jarosławskiej placówki, objęto kwarantanną i poddane są testom na obecność koronawirusa. 

– Urząd Marszałkowski wdrożył wszelkie procedury, jakie są przewidziane w takiej sytuacji zgodnie z instrukcjami Sanepidu. Niestety, u jednej z osób wynik testu dał wynik pozytywny. W związku z tym podjęto przewidziane na taką okoliczność kroki – dodał Leyko.

Poinformował też o trwającym w tej sprawie postępowaniu epidemiologicznym. Sanepid na razie informuje tylko, że jedno z dochodzeń dotyczy również osób zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim.

(ram, cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama