Reklama

W najbliższą środę (28 stycznia) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z wykładem otwartym wystąpi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski, który pełni funkcję sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ, wygłosi wykład „Obecne wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej”. Spotkanie odbędzie się o godz. 10:00, w Klubie Akademickim WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.

Przedmiotem wykładu będą największe wyzwania, jakie stoją przed polityką zagraniczną w perspektywie roku 2015. Rafał Trzaskowski odniesie się również do bieżącej sytuacji na Ukrainie i w Rosji.

Rafał Trzaskowski jest doktorem nauk politycznych, wykładowcą akademickim specjalizującym się w tematyce europejskiej. W rządzie premiera Donalda Tuska był ministrem administracji i cyfryzacji.

W latach 2009-2013 Trzaskowski był posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie zajmował się sprawami związanymi z implementacją traktatów UE, unijnym budżetem, ochroną prywatności i Europejską Agendą Cyfrową.

Od 2004 do 2009 r. Rafał Trzaskowski był doradcą przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego oraz Delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W latach 2000-2001 pracował jako doradca sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej w gabinecie szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: