Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa
Reklama

W środę testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u Stanisława Sienki, zastępcy prezydenta Rzeszowa – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News.  

– 28 października jeden z wiceprezydentów otrzymał wynik pozytywny testu na koronawirusa – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym, w tym pozostali wiceprezydenci i sam prezydent Rzeszowa, zostały przetestowane – dodaje Chłodnicki.

Według naszych nieoficjalnych źródeł, zakażenie wykryto u wiceprezydenta Stanisława Sienki, który na co dzień nadzoruje miejską edukację i kulturę. – Sienko zaraził się koronawirusem od swojej żony – słyszymy od naszych rozmówców w ratuszu.

Z tego też powodu w środę (28 października) w magistracie nie odbyła się konferencja na temat wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie. Żaden z urzędników i pozostałych współpracowników Tadeusza Ferenca nie jest zakażony.

– Prezydent także otrzymał wynik negatywny – przekazuje Maciej Chłodnicki. 

Stanisław Sienko, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, przebywa na domowej kwarantannie. Nie ma objawów COVID-19. Wieczorem wiceprezydent sam potwierdził, że jest zarażony.

„Czuję się dobrze i oby tak zostało. Liczę na szybki powrót do obowiązków zawodowych. Państwu życzę zdrowia. Proszę o siebie dbać, szczególnie bardzo, w tym trudnym okresie” – napisał na Facebooku Stanisław Sienko. 

Ratusz od dłuższego czasu ogranicza przyjmowanie petentów. – Dokumenty można zostawić w okienku – przypomina Maciej Chłodnicki. 

(cm, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: