Reklama

Andrzej Gutkowski został mianowany na stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa. Jego nominacja opóźniała się ze względu na kłótnie w koalicji Rozwoju Rzeszowa z Platformą Obywatelską.

Nowy wiceprezydent w ratuszu pojawił się w piątek (9 stycznia). Jego pierwszą oficjalną prezentacją był udział w noworocznym spotkaniu z dziennikarzami.

Andrzej Gutkowski (PO) przejmuje stanowisko po Romanie Holzerze, który odszedł na emeryturę. Gutkowski zapowiada, że będzie starał się pełnić role mediatora i łącznika pomiędzy radnymi Platformy Obywatelskiej, a prezydentem Tadeuszem Ferencem. Na tej linii ostatnio dochodziło do starć, bo radni PO dwukrotnie zablokowali przyłączenie Malawy do Rzeszowa, na włączeniu wsi do miasta bardzo zależy Ferencowi.

Stanowisko wiceprezydenta dla PO jest częścią umowy koalicyjnej pomiędzy proprezydenckim Rozwojem Rzeszowa, a Platformą. Zamieszanie w sprawie przyłączenia Malawy spowodowało, że nominacja Andrzeja Gutkkowskiego stanęła pod znakiem zapytania. Gutkowski stanowisko miał objąć 2 stycznia, ale dopiero w piątek zasiadł w fotelu wiceprezydenta.

Aby konflikt koalicjantów załagodzić interweniować musiał Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący PO na Podkarpaciu. Rynasiewicz zapewnił Tadeusza Ferenca, że współpraca z Platformą będzie się odbywała bez tarć. PO nawet podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę. Ferenc nie ukrywa, że ma zastrzeżenia do współpracy z koalicjantem w Radzie Miasta Rzeszowa.

– Mam nadzieję, że w przyszłości taka sytuacja się już nie powtórzy – mówił nam kilka dni temu Ferenc.

Nawet w rodzinie są nieporozumienia

– Liczę na to, że współpraca z prezydentem Ferencem będzie dobra. Wiadomo, że nawet w najlepszej rodzinie czasem zdarzają się nieporozumienia – mówi Andrzej Gutkowski. – Będę starał się być mediatorem i wspierać prezydenta w jego działaniach. Trzeba przyznać, że to dzięki niemu Rzeszów rozwija się bardzo prężnie i jesteśmy dumni z miasta.

Nowy wiceprezydent zapewnia, że w sprawie jego nominacji wszystko było dograne, a trzeba było tylko uszczegółowić pewne sprawy.

– Moja kandydatura została przyjęta i dostałem nominację. Mam nadzieję, że dobrze wywiążę się ze swoich obowiązków, a doświadczenie mam ogromne, bo przez blisko 25 lat pracowałem w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli na różnych szczeblach, a ostatnio jako wicedyrektor. Zakres moich obowiązków był może troszeczkę mniejszy niż to, co będę robił w ratuszu – mówi Gutkowski.

Jeszcze nie wie, od jakich spraw zacznie swoje urzędowanie. Najpierw będzie chciał się spotkać z dyrektorami podległych mu wydziałów.

Andrzej Gutkowski ma 50 lat. W listopadowych wyborach startował z listy PO do Rady Miasta Rzeszowa, ale się nie dostał. Gutkowski w ratuszu jest odpowiedzialny za pracę biura ewidencji działalności gospodarczej i zezwoleń oraz wydziały: komunikacji; geodezji; ochrony środowiska i rolnictwa; zamówień publicznych; gospodarki komunalnej; Biuro Obsługi Inwestora; Biuro Gospodarki Mieniem, oraz Miejską Administrację Targowisk i Parkingów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. A mnie zawsze Pan Kultys śmieszy i szkoda będzie go się pozbywać. Mój ulubiony cytat “arch. Robert Kultys – Przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Rzeszowa:
    Pomysł budowy w Rzeszowie dzielnicy budynków wysokościowych na pewno wielu mile połechce. Należy to jednak rozpatrywać uwzględniając realia funkcjonalne i ekonomiczne.
    Już w 10-piętrowych wieżowcach mieszka się fatalnie. Miasto powinno zatem unikać w swojej przestrzeni jeszcze wyższych budynków mieszkalnych. ” – http://twinn.pl/?idd=6&rok=2012&page=0&id=346&poz=ml0%20

  2. W głównej siedzibie PIS pewnie zachodzą w głowe jak to możliwe że w bastionie pisu jak nazywają Rzeszów pis przewalił wszystko. Podpowiem kluczem jest radny Kultys

  3. Wielki Hamulcowy radny Kultys już sobie nie poblokuje inwestycji w moim mieście. Ferenc ma większość w radzie miastas i duuuużą przewage w głosach nad pis a i za tydzień mandat straci radny z pisu Marcin Fijołek. Bo jak by nie patrzeć odwoła go koalicja Ferenca. Czyli Ferenc zyskuje a Robuś wyje do księżyca :)-

Comments are closed.