Zdjęcie: materiały Legimi
Reklama

Emocje malowane dźwiękiem, urokliwa choreografia i poruszające słowa – takie jest widowisko „Dziewczynka z zapałkami – żyjąc nadzieją…”. 18 grudnia w WDK Rzeszów zaprezentuje je Dziecięca Formacja Artystyczna „Mała Halka”.

Sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy Okrzei 7, 18 grudnia (niedziela) wypełni się przepiękną muzyką. A to za sprawą baśni muzycznej „Dziewczynka z zapałkami – żyjąc nadzieją…”, która powstała na kanwie jednej z najbardziej znanych baśni duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. 

– Pragniemy nakłonić słuchaczy do wzruszeń oraz refleksji dotyczących samotności, braku poczucia bezpieczeństwa i miłości, nie tylko najmłodszych odbiorców sztuki, ale przede wszystkim osoby dorosłe – zachęca Aleksandra Maria-Szymańska, kierownik artystyczny formacji „Mała Halka” i jednocześnie reżyserka widowiska muzycznego. 

Na scenie wystąpią: Aleksandra  Szymańska, Tomasz Furman, Andrzej Alberski, Natalia Wójcik, Alicja Płonka, Karolina Pudełko, Maria Krawczyk. Na fortepianie zagra Aneta Czach. 

„Dziewczynka z zapałkami” pozwoli na nowo przeżyć historię małej dziewczynki, której bogata wyobraźnia, okazała się być orężem w pokonywaniu przeciwności losu. Niezłomna wiara i siła, która płynie z poczucia miłości, z czystego serca przepełnionego pamięcią o rodzicach, pozwoliła jej przetrwać najsmutniejsze chwile w życiu.

Bilety na widowisko muzyczne kosztują 25 zł. Można je rezerwować pod numerem telefonu: 695 703 312. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama