Zdjęcie: materiały kina Zorza

Dzięki pomocy publiczności Zorza ma nadzieję wyjść z kryzysu. Na seanse w kinie, któremu grozi zamknięcie, widzowie wykupili już kilkaset voucherów. 

W czwartek informowaliśmy, że z powodu pandemii koronawirusa rzeszowskie kino Zorza jest w trudnej sytuacji finansowej. – Widzów jest niewielu. Niepokoimy się o przyszłość kina. Nie stać nas na jego utrzymanie. Bez pomocy ono nie przetrwa – mówiła Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiego kina.

W czwartek Zorza otworzyła sprzedaż specjalnych voucherów. To bilety-cegiełki, które po zakupie można wykorzystać przez następny rok na dowolny seans. Dzięki nim kino może wyjść na prostą. 

– Od ogłoszenia sprzedaży widzowie wykupili 500 voucherów w kasie naszego kina, a prawdopodobnie jeszcze więcej w sieci. Wsparcie jest ogromne – cieszy się Katarzyna Kazanecka. 

sprzedaży on-line voucher kosztuje 17 zł. W kasie kina także, ale w niej przy zakupie pięciu cena spada do 15 zł od sztuki. 

Bilety dla domów dziecka

Zorzę wspierają też widzowie spoza Rzeszowa. – Nie mają jak wykorzystać biletów, ale chcą nam pomóc – wyjaśnia Katarzyna Kazanecka. Takie osoby mogą wysłać maila na adres: katarzyna.kazanecka@kinozorza.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Kupione vouchery przekazujemy dzieciom z rzeszowskich domów dziecka – dodają przedstawiciele Zorzy. 

Ten sposób wsparcia rzeszowskiego kina wybrało już wiele osób. – Co bardzo nas cieszy. Wkrótce przekażemy, w jaki sposób zaprosimy dzieci do kina – informuje Kazanecka. 

Bezpieczeństwo 

Zorza zaprasza też widzów na seanse, które aktualnie odbywają się przy ograniczonej liczbie miejsc i w reżimie sanitarnym. – Na dużej i małej sali kinowej dostępnych jest tylko 25 proc. miejsc. Przy salach i wejściu do kina stoją płyny dezynfekcyjne. Sale są wietrzone, a fotele dezynfekowane – przekazuje menadżerka kina.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama