Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Blinkee, operator miejskiej wypożyczalni jednośladów w Rzeszowie, powiększył do 230 liczbę elektrycznych hulajnóg, a korzystanie z nich jest teraz tańsze.

Blinkee w Rzeszowie jest od 2018 roku. Mieszkańcom udostępnia rowery, elektryczne hulajnogi i e-skutery. W tym roku, z powodu pandemii, wypożyczalnia jednośladów została otwarta dopiero w czerwcu. Do 14 października rzeszowianie na elektrycznych jednośladach przejechali już 147 tys. km.

– Hulajnogi, skutery i rowery sprawdziły się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów, na spotkania z przyjaciółmi i rodziną – twierdzą przedstawiciele Blinkee. 

Największą popularnością w Rzeszowie cieszą się e-hulajnogi, które wypożyczono prawie 28 tys. razy. W związku z zaistniałą, coraz trudniejszą sytuacją pandemiczną, Blinkee w piątek znacząco zwiększyła liczbę hulajnóg ze 100 do 230 i obniżyła ceny za korzystanie z nich. Dotychczas opłata startowa wynosiła 2,5 zł, minuta jazdy 49 groszy, minuta postoju 9 gr.

Od piątku nie jest pobierana opłata startowa, a minuta jazdy kosztuje teraz 39 groszy. Promocja będzie obowiązywała do odwołania. 

– Cała wypożyczalnia będzie działała co najmniej do końca listopada, a czy zostaniemy później w Rzeszowie i jakie będą jednoślady, czy wybrane czy wszystkie, to jest uzależnione od wielu różnych czynników, m.in. od ograniczeń w miejskiej komunikacji – mówi Monika Chróścicka-Wnętrzak z biura prasowego Blinkee. 

Blinkee zachęca użytkowników wypożyczalni jednośladów do używania jednorazowych rękawiczek i dezynfekcji dłoni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: