Zdjęcie: PKP PLK

Na peronach i w przejściu ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy – na stacjach Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni będzie lepsza informacja dla podróżnych. 

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Wszystko ma działać w pełni w 2022 r.

– Chcemy, by korzystanie z kolei było jak najbardziej komfortowe. Konsekwentnie rozszerzamy zakres informacji dla podróżnych. Również w Rzeszowie Głównym i Zachodnim będą wyświetlacze i nowe nagłośnienie. Takie rozwiązania zachęcą do podróży koleją jeszcze więcej osób – uważa Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK. 

Nowoczesny system informacji – wyświetlacze, infokioski oraz nagłośnienie, zapewni podróżnym bieżący przekaz o odjazdach i przyjazdach pociągów. – Łatwiejsze będzie planowanie i organizacji codziennych i okazjonalnych podroży – obiecuje PKP PLK. 

Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Wyświetlacze będą na peronach. Również w przejściu na perony przewidziano ekrany oraz tzw. tablice tunelowe, infokioski i zegary.

Montaż monitoringu na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zapewni możliwość szybkich reakcji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

Na stacji Rzeszów Główny są windy i schody ruchome w przebudowanym przejściu na perony. Zamontowano wiaty peronowe i jasne ledowe oświetlenie. Orientację ułatwia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących jest system ścieżek naprowadzających oraz opisy alfabetem Braille’a.

Zdjęcie: PKP PLK
Zdjęcie: PKP PLK

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama