Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Gospodarz derbów Rzeszowa będzie mógł przekazać kibicom gości 3100 biletów – to najważniejsza treść zawartego porozumienia pomiędzy Stalą a Resovią.

O porozumieniu pomiędzy dwoma rzeszowskimi klubami poinformowała Stal Rzeszów. Porozumienie dotyczy trwającego sezonu piłkarskiego 2023/2024 w Fortuna 1 Ligi, w której występują zarówno Stal, jak i Resovia. 

– Kluby będące gospodarzem meczu derbowego udostępnią kibicom gości 3100 miejsc na trybunie zachodniej w jej centralnej części. Liczymy, że dzięki osiągniętemu porozumieniu Derby Rzeszowa w tym sezonie odbędą się w sportowej atmosferze – poinformowała Stal. 

Derby Rzeszowa od lat należą do meczów o tzw. podwyższonym ryzyku. Specjalnie do nich przygotowuje się policja, która do zabezpieczenia wydarzenia ściąga setki policjantów z oddziału prewencji, armatki wodne, policyjne psy i konie. 

– Porozumienie zawarliśmy, by uniknąć takiej sytuacji, jak podczas ostatnich derbów – mówi Miłosz Bieniaszewski, rzecznik Stali Rzeszów.

Ostatnie derby Rzeszowa na stadionie miejskim odbyły się w kwietniu br. Ich gospodarzem była Resovia. Kibicom Stali przyznała tylko 1600 biletów, choć klub przy ul. Hetmańskiej zgłosił zapotrzebowanie na 3500. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W efekcie, szalikowcy Stali zbojkotowali derby, na stadion nie weszli, ale zebrali się przed obiektem, gdzie wywołali awanturę z policjantami, po derbach zatrzymano czterech pseudokibiców. Porozumienie pomiędzy klubami ma takim sytuacjom zapobiec.

– Porozumienie było konsultowane z policją – podkreśla Miłosz Bieniaszewski. 

Najbliższe derby Rzeszowa, po raz 90, odbędą się 30 września. Ich gospodarzem będzie Stal. To ona będzie musiała przekazać 3100 biletów dla kibiców Resovii. Ta sama zasada będzie obowiązywała w rundzie wiosennej, gdy gospodarzem derbów będzie Resovia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama