Zdjęcie: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
Reklama

Dodatkowe 458 miejsc utworzono na parkingu przy lotnisku w Jasionce. Od piątku mogą z nich już korzystać kierowcy. 

Po rozbudowie cały przylotniskowy parking liczy ponad 1300 miejsc (w tym 53 dla niepełnosprawnych), z czego 750 w strefie długoterminowej, która – jak zapowiadają przedstawiciele portu – zostanie wyposażona w elektroniczny system rezerwacyjny.

Rozbudowa parkingu kosztowała ponad 10 mln zł, została sfinansowana z pieniędzy spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka, która zarządza portem. Rozbudowę przeprowadził rzeszowski Elektromontaż.

Władze Jasionki twierdzą, że lotnisko potrzebowało większego parkingu. Od połowy czerwca do połowy września Jasionka obsłużyła ponad 400 czarterów – przeszło dwa razy więcej niż w ub. r. Także touroperatorzy wydłużyli okres wakacyjnych pakietów z wylotem z Jasionki. 

– Zwiększenie przestrzeni parkingowej stało się jednym z naszych priorytetówtwierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

System parkingowy w Jasionce wciąż obsługuje APCOA Parking Polska. Ceny za postój nie zmieniły się. Przy terminalu pierwsze 10 minut jest darmowe. Potem za godzinę parkowania trzeba zapłacić 9 zł, za dwie – 16 zł, za trzy – 21 zł, za cały dzień – 39 zł. 

Parking długoterminowy jest od zachodniej strony terminala. Najkrótszy czas parkowania wynosi 8 dni, a jego koszt to 99 zł. Abonament trwający od 9 do 15 dni wynosi 149 zł, a od 16 do 21 dni – 199 zł. Każde kolejne rozpoczęte 24 godziny to dodatkowe 10 zł.

Opłaty na parkingu przylotniskowym w Jasionce obowiązują od 21 sierpnia 2019 roku. Od początku 2023 roku lotnisko obsłużyło już ponad 700 tys. pasażerów. W sezonie wakacyjnym można było polecieć do 14 krajów (24 kierunki).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama