Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

W niedzielę, 12 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów Intercity. Na Podkarpaciu nowością będzie bezpośrednie połączenie do Berlina. Zwiększy się też liczba innych połączeń i będą krótsze czasy przejazdu.

W nowym rozkładzie jazdy jest bezpośrednie połączenie z Podkarpacia do Berlina. Skład, który do tej pory kursował między stolicą Niemiec a Krakowem, pojedzie teraz dalej – do Przemyśla i będzie skomunikowany z jednym z dwóch pociągów łączących Przemyśl z Lwowem.

Od niedzieli będzie więcej połączeń w kategorii Intercity (IC), które zastąpią pociągi TLK. Liczba pociągów IC z i do Rzeszowa zwiększy się z 9 do 14, a z i do Przemyśla – z 7 do 13.

W siatce połączeń Intercity znalazły się też nowe miasta. Zakończenie elektryfikacji linii nr 71 pozwoliło na zmianę trasy pociągu relacji Rzeszów – Szczecin. IC Górski będzie teraz jeździć przez Kolbuszową, Nową Dębę i Tarnobrzeg, i dalej m.in. do Lublina, Warszawy i Poznania.

Na tory wyjedzie też nowy pociąg IC Siemiradzki, którym będzie można dojechać z Przemyśla do Wrocławia. Pociąg pokona tę trasę w niecałe 6 godzin. Zatrzyma się m.in. w Rzeszowie, Jarosławiu, Dębicy i dalej w Krakowie, Katowicach i Opolu.

Mieszkańcy Krosna, Jasła i Sanoka w weekend będą mogli mogli bez przesiadki dojechać do Katowic, Opola i Kotliny Kłodzkiej, ponieważ na soboty i niedziele wydłużono kurs pociągu TLK Wetlina.

W nowym rozkładzie jest też drugie bezpośrednie połączenie do Ustki. Państwowy przewoźnik wydłużył trasę pociągu IC Przemyślanin, który do tej pory kursował do Słupska. A od 10 kwietnia 2022 roku kursujący w niedziele skład IC Kochanowski, który łączy Rzeszów z Warszawą i Bydgoszczą, będzie jeździć codziennie.

Skróci się także czas przejazdu na trasie Lublin – Rzeszów. Najszybszy pociąg IC Górski pokona tę trasę w 2 godziny i 21 minut.

Informacje o nowym rozkładzie jazdy są na stronie intercity.pl, można je uzyskać także pod nr. telefonu 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł).

W niedzielę, 12 grudnia, zmieni się także rozkład jazdy pociągów Polregio, o szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama