Od środy do niedzieli na rzeszowskich drogach będzie prowadzona policyjna akcja „Boże Ciało 2016”. Funkcjonariusze nie będą pobłażliwi dla kierowców, którzy m.in. przekraczają dopuszczalną prędkość.

W najbliższy weekend policja spodziewa się wzmożonego ruchu pojazdów. Zadaniem funkcjonariuszy będzie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych oraz drogach wylotowych z miast.

Policjanci nadzorować będą główne skrzyżowania starając się nie dopuścić do ich blokowania. W razie takiej konieczności funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Na rzeszowskich drogach pojawią się dodatkowe patrole – policjanci na motocyklach, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. Policjanci w swojej pracy wykorzystywać będą także ręczne mierniki prędkości.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie zapowiada, że funkcjonariusze będą stanowczo reagować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia będące głównymi przyczynami wypadków.

– Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych – informuje KMP.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących.

Policjanci przypominają o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz poruszania się tych pojazdów obowiązywał będzie w środę (25 maja) od godz. 18:00 do 22:00 i w czwartek (26 maja) od 8:00 do 22:00.

O utrudnieniach w ruchu w Rzeszowie w związku z czwartkowymi uroczystościami Bożego Ciała możecie przeczytać TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama