Wizualizacja: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Ścianka wspinaczkowa, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. Miasto wybrało wykonawcę inwestycji.

O planie rozbudowy terenów rekreacyjnych, które rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego, pisaliśmy w kwietniu br. Wcześniej na osiedlu Krakowska Południe, oprócz roślinności, powstały ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa. W tym roku wykonany zostanie ostatni etap tej inwestycji.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: rzeszowski Akar, Fudali z Głogowa Małopolskiego i Adma ze Staszowa. Ich oferty przekraczały jednak kwotę zaplanowaną w budżecie miasta – prawie 500 tys. zł. Najniższą złożył Akar – 594 tys. zł, Fudali dużo wyższą – przeszło 697 tys. zł, a najwyższą Adma – ponad 753 tys. zł.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zdecydował o dołożeniu przez miasto ponad 90 tys. zł do oferty Akaru, i to właśnie ta firma rozbuduje osiedlowe tereny rekreacyjne (28,5 tys. m kw.). Akar m.in. rozbuduje ścieżki spacerowe, zamontuje dodatkowe oświetlenie. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw.

Advertisement

– Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa, przypominająca bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama