Zdjęcie: WSPiA
Reklama

1290 zł to nowy podwyższony próg dochodu netto uprawniającego do otrzymania stypendium socjalnego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Dzięki temu jeszcze więcej studentów będzie mogło skorzystać z pomocy materialnej.

– Nowy próg obowiązuje od 1 stycznia 2023 r. – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. Zmienione przepisy umożliwiły rektorom uczelni na ustalenie nowych, wyższych progów dochodowych dla osób ubiegających się o stypendium socjalne.

Prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, podwyższył próg z 1050 zł na 1290 zł. Dzięki temu więcej studentów ma szansę na stypendium socjalne. Dodatkowo wzrasta maksymalna wysokość stypendiów dla jednego studenta.

W połączeniu stypendium socjalnego oraz rektora, student może otrzymać maksymalnie 2739 zł miesięcznie, co pozwala opłacić studia, miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim (jedne z najtańszych pokoi dla studentów w Rzeszowie), wynajem pokoju czy wykupu obiadów abonamentowych w restauracji „W Ogrodach”.

Studenci, którzy chcą skorzystać ze stypendium socjalnego, a wcześniej przekraczali ustalony próg dochodu netto na osobę w rodzinie, mogą teraz ponownie składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej. – Wystarczy skontaktować się z Działem Spraw Socjalnych Studentów i WDS i złożyć odpowiedni wniosek – przekazał Przemysław Pawlak. 

Aby ubiegać się o stypendium, student musi udokumentować trudną sytuację materialną. W roku akademickim 2022/2023 wysokość stypendium waha się pomiędzy 1310 a 1400 zł. Studenci mogą także otrzymać stypendium dla osób niepełnosprawnych: od 1250 do 1350 zł miesięcznie. Uczelnia przyznaje także stypendium rektora – od 1300 do 1600 zł.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama