Materiały graficzne: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Projekt już jest, przetarg zostanie ogłoszony niebawem, prace rozpoczną się latem. 

Park ma ponad 2,5 hektara. Powstaje na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie. Pierwszy etap budowy zakończył się latem ubiegłego roku.
 
Powstały alejki, oświetlenie, zamontowano elementy małej architektury i urządzenia zabawowe, posadzono też drzewa i krzewy. Wszystko to kosztowało ok. 900 tys. zł.
 
Przyszedł czas na drugi etap budowy, w parku powstaną kolejne strefy rekreacji i zieleni. – Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac, zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 
 
Powstanie klasa terenowa, czyli siedziska i tablica dla uczniów i nauczycieli z sąsiedniej szkoły. Kolejnym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków.
 
W projekcie jest też ścieżka zdrowia z równoważniami, mostkami i przejściami linowymi.  Staną kolejne zestawy zabawowe i sprawnościowe, tyrolka, a na istniejących skarpach zjeżdżalnie.
 
Teren zostanie doświetlony, będą też kolejne ławki i leżaki. Wokół drzew zostaną posadzone krzewy ozdobne i rośliny cebulowe, które stworzą kolejne piętra roślinne. – Z tak urządzonego parku mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku – obiecuje miasto.
 
oprac. (la)
 
Materiały graficzne: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Reklama