Zdjęcie: materiały prasowe

Tomasz Schimscheiner, znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, w najbliższą sobotę (2 października) spotka się z mieszkańcami Rzeszowa. 

Spotkanie z Tomaszem Schimscheinerem odbędzie się w ramach cyklu „Wieczór z Melpomeną w bibliotece”, którego organizatorem jest Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Spotkanie z aktorem zaplanowano na najbliższą sobotę w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ul. Dąbrowskiego o godz. 15:00.

Tomasz Schimscheiner ukończył krakowską Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Występował na scenach Teatru Bagatela, Ludowego, Łaźnia Nowa, STU w Krakowie oraz w Teatrze Capitol i Współczesnym we Wrocławiu, a także w teatrach 6. piętro i IMKA w Warszawie. Ma na koncie kilkadziesiąt ról w filmach i serialach (m.in. Na Wspólnej, Plebania, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Osiecka). 

Schimscheiner uczestniczył w siódmej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Aktora można zobaczyć także w Rzeszowie na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej, w głównej roli, w sztuce Williama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru”, gdzie występuje gościnnie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na spotkanie z Tomaszem Schimscheinerem w Rzeszowie obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej WiMPB. Liczba miejsc jest ograniczona.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama