Zdjęcie: Jakub / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Dwie 17-latki i 19-latek trafili do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w czwartek wieczorem na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.

Jak nas poinformował Kazimierz Wróbel z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, do wypadku doszło tuż przed godz. 19:00 w pobliżu stacji paliw Shell.

– Doszło do zderzenia fiata seicento z renault laguna. Fiat przewrócił się na bok. Za kierownicą seicento siedział 19-latek, który przewoził dwie 17-letnie dziewczyny. Cała trójka została przewieziona do szpitala przez karetki pogotowia – mówi Kazimierz Wróbel.

Ranne 17-letnie dziewczyny to mieszkanki Stalowej Woli. Renault kierował 56-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jemu nic się nie stało. 

Jak twierdzą strażacy, na skutek zderzenia fiata z renault, uszkodzone zostały jeszcze dwa inne auta, które w tym czasie były zaparkowane: dodge caravan i fiat punto. Przyczyny wypadku ustala policja. 

Z kolei z relacji świadków, którzy poinformowali nas o zdarzeniu, wynika, że kierowca renault wyprzedzał seicento na podwójnej ciągłej, a w tym czasie kierowca fiata próbował skręcić na stację paliw.

“Renault z dużą prędkością uderzyło w seicento, a seicento w dodge. Renault jeszcze uderzyło w fiata punto i skodę” – twierdzą świadkowie. 

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, w piątek powiedział nam, że do wypadku doszło gdy kierowca renault, jadąc ulicą Krakowską w kierunku ul. ks. Jałowego, wyprzedzał inne samochody. Zderzył się z fiatem seicento, uderzył jeszcze w zaparkowane punto, a ten uszkodził dodge. 

Zdjęcie: Jakub / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Ulica Krakowska jest długa, są przy niej dwie stacje paliw firmy Shell. Chaotyczny opis zdarzenia i załączona fotka, wskazują na stacje paliw obok Wiaduktu Śląskiego.
  Ten fragment ulicy Krakowskiej jest wąski i są na nim podwójne linie ciągłe.
  Piszący artykuł wrzucił wiele informacji, nie troszcząc się o szczegóły, których zapewne nie znał.
  I tak powstał bałagan informacyjny.
  Ale jego sprostowania ze strony Rz-N raczej trudno oczekiwać.

 2. A co w okolicznościach tego zdarzenia drogowego miał wiek aut? Jeżeli 19-latek bez wyobraźni będzie chciał się “popisać” to nowym autem też się rozbije.

 3. Zapewne chodzi o stację Shell w pobliżu Wiaduktu Śląskiego. Tam jest podwójna ciągła.
  Jednak poziom dziennikarstwa autora artykułu trudno określić nie używając brzydkich stwierdzeń. Nic nie wiadomo z tego tekstu. Trzeba się domyślać co się stało i gdzie.

 4. Tam podwójna ciągła jest tylko na długości 2m, a tak to mamy przerywaną…jak znam życie to kierowca Renault rozpoczął manewr jeszcze w dozwolonym miejscu, a kierowca fiata zamiast popatrzeć w lewe lusterko, to postanowił skręcić sobie na stacje. Polska…

 5. Jeśli było tak jak świadkowie mówią to dojeba…m kierowcy laguny – na podwojnej ciągłej + z dużą predkością…. ale nie mnie to oceniać…

Comments are closed.