Zdjęcie: materiały Ale Kino+
Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście rozpoczyna cykl „Wieczory Literackie”. Pierwsze spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek (22 kwietnia). Gościem będzie poetka Krystyna Lenkowska.

– Z Krystyną Lenkowska porozmawiamy o jej najnowszym poemacie „Balkon” – zapowiada Michał Szukała z Teatru Przedmieście. 

Przed spotkaniem, o godz. 19:00, zobaczycie spektakl „Matecznik” w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały. To spektakl o miłości, seksie, prozie życia i trudnej relacji matek i córek. W lekkiej formie i z dystansem.

Spotkanie z Krystyną Lenkowską rozpocznie się o godz. 20:15. Lenkowska jest poetką, tłumaczką, prozaiczką, eseistką, krytykiem literackim, wydała 14 tomów poezji, jedną powieść, dwa audiobooki oraz przekłady poezji Emily Dickinson „Jest pewien ukos światła”.

Wiersze Krystyny Lenkowskiej opublikowano w Polsce i kilkunastu innych krajach świata w tłumaczeniach m.in. na angielski, ukraiński, albański, chiński, hiszpański. Nagrodzona w Sarajewie, Albanii i Indiach. 

Wiersz rzeszowskiej poetki został włączony do jednej z najbardziej reprezentatywnych antologii polskiej poezji współczesnej Scattering the Dark. An anthology of Polish Women Poets (White Pine Press 2016, Buffalo – New York).

Lenkowska jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP), Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz ZAiKS. Reprezentowała Polskę na wielu festiwalach, kongresach, rezydencjach literackich, m.in. w Albanii, Chinach, Hiszpanii, Izraelu, Kanadzie i USA.

Udział w „Wieczorze Literackim z Krystyną Lenkowską” jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc, telefon: 667 714 730. Organizatorem wydarzenia jest Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne GATE. Dofinansowało je miasto Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama