Reklama

Studenckie Radio Feniks wznawia swoją działalność pod nową nazwą Feniks.fm – Akademickie Radio Uniwersytetu Rzeszowskiego. W czwartek (18 grudnia) o godz. 18:00 odbędzie się „Wielka świąteczna reaktywacja”.

W świątecznej audycji specjalnego wywiadu udzieli rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko, który opowie m.in. czym są dla niego święta, jak je spędza, jaki dostał najśmieszniejszy prezent a także złoży życzenia wszystkim studentom i pracownikom uczelni.

Współczesne trendy związane z formami składania życzeń przybliży prof. Kazimierz Ożóg, członek Rady Języka Polskiego. Prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej, opowie zaś o tym, co jest popularniejsze w dzisiejszych czasach – kolędy czy pastorałki oraz zapowie koncert świąteczny w Filharmonii Podkarpackiej.

W trakcie audycji będzie można usłyszeć specjalne świąteczne sondy przeprowadzone w przedszkolu oraz wśród studentów biorących udział w programie Erasmus. Nie zabraknie również materiałów własnych przygotowanych przez redakcję Radia Feniks, w których zostaną poruszone tematy z zakresu świąt w Polsce i na świecie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Wisienką na torcie” będą świąteczne plotki ze świata showbiznesu. Audycja świąteczna to przede wszystkim kolędy, których na pewno nie zabraknie, nie tylko wykonywane przez największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale także przez niesamowicie utalentowaną studentkę z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na koniec zaprezentowane zostanie „TOP 5 Piosenek Świątecznych”. Nie zabraknie również licznych konkursów z nagrodami. Audycji można będzie posłuchać na: www.feniks.fm

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama