Na podkarpackich drogach jest więcej policjantów. Trwa akcja „Wielkanoc 2016”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierowców.

Policyjna akcja rozpoczęła się w Wielki Piątek i potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego. Funkcjonariusze w szczególny sposób nadzoruje podkarpackie drogi. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że celem akcji jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi.

Celem akcji jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

– nieprawidłowe wyprzedzanie

– omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Baczną uwagę policjanci zwracają również na trzeźwość kierowców.

Policja przypomina o obowiązującym do 28 marca zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

– 26 marca – od godz. 18:00 do 22:00

– 27 marca – od godz. 8:00 do 22:00

– 28 marca – od godz. 8:00 do 22:00

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń – apeluje KWP Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama