Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rząd apeluje, by święta wielkanocne spędzić w domach. Ci, którzy zdecydują się na wyjazdy, a będą łamać przepisy drogowe, muszą liczyć się z konsekwencjami. Na podkarpackich drogach będą wzmożone policyjne kontrole. 

Do apeli rządu, by pozostać w domach w Wielkanoc, przyłącza się także policja. To ograniczy rozprzestrzenianie się koronawirusa i choroby COVID-19. Od 27 marca do 9 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia. W piątek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zaapelowała o ostrożność do tych, którzy zdecydują się na świąteczny wyjazd. 

– Tylko od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy, jak długo potrwa sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy i jakie będą jej skutki. Wspólnie dołóżmy wszelkich starań, aby święta były bezpieczne. Postarajmy się, aby spotkania nie były pretekstem do zaniechania stosowania zasad bezpieczeństwa – apeluje policja. 

– Żeby chwila świątecznej radości nie zamieniła się w dramat walki z chorobą – dodaje podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. Policja apeluje o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów służb sanitarnych. Zasłaniajcie usta i nos, zachowujcie dystans, pamiętajcie ograniczeniach w transporcie publicznym oraz limitach w sklepach.

– Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął. Policjanci będą wyciągać konsekwencje wobec osób ignorujących przepisy – zapowiada KWP Rzeszów. 

O bezpieczeństwo tych, którzy z różnych powodów będą musieli wyjechać w święta, jak każdego roku, zadbają podkarpaccy policjanci. Będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze będą reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i  niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama