Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Uwaga, kierowcy! Od piątku do poniedziałku (29 marca – 1 kwietnia) podkarpaccy policjanci będą mieli was pod czujnym okiem. Na co zwrócą szczególną uwagę?

W związku ze świętami wielkanocnymi, na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli, kierowcy mogą się spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów.

– Oprócz tego, policjanci szczególną uwagę będą zwracać na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach – informuje kom. Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów i używanie telefonów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja przypomina, że od soboty do poniedziałku będzie także obowiązywał zakaz ruchu pojazdów powyżej 12 ton – 30 marca od godz. 18:00 do 22:00, 31 marca i 1 kwietnia od 8:00 do 22:00. 

Przed podróżą, sprawdźcie stan samochodu, zapinajcie pasy – I nie ma znaczenia to, czy jedzie się na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce – przypominają policjanci. 

Auta parkujcie w miejscu dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajcie bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach, najlepiej zabrać je ze sobą.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama