Wielkie sadzenie nowych drzew w Rzeszowie. Za kilkaset tysięcy złotych

Ponad 500 nowych drzew zostanie posadzonych tej jesieni w Rzeszowie. To m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory.

 

Zdjęcia: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, nowe drzewa sadzone są m.in. w Parku Sybiraków, w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem, w parku na osiedlu Kmity, przy ulicach: Krakowskiej, Podgórskiej,  Budziwojskiej.

– Jesienne nasadzenia drzew potrwają do końca listopada – przekazuje Gernand. 

Jak dodaje, Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał przede wszystkim brzozy brodawkowate, buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, jarzęby mączne i szwedzkie, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory, świerki serbskie oraz tulipanowce amerykańskie.

Na posadzenie ponad pół tysiąca nowych drzew miasto wyda prawie 300 tys. zł.

Efekty spacerów z prezydentem

Trwające nasadzenia są już kolejnymi w tym roku w Rzeszowie. Wiosną kupiono i posadzono 475 drzew i 475 krzewów. Były to duże drzewa m.in. platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby.

Drzewa posadzono m.in. w nowych ogrodach kieszonkowych, na terenie Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Na kupno drzew i krzewów i ich posadzenie wydano ponad milion złotych. 

Nasadzenia dużych drzew były efektem spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, z mieszkańcami i przedstawicielami ZZM. Rzeszowianie wskazywali miejsca posadzenia drzew. Lokalizacje spisano i obecnie w tych miejscach posadzono rośliny.

W sumie w tym roku w Rzeszowie na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Wydziału Klimatu i Środowiska posadzono ponad 1,3 tys. drzew.

To nie wszystko. Drzewa sadzone były także podczas akcji jak np. „Czyste, zielone miasta” – przy ul. Jarowej pojawiło się w październiku 200 nowych drzew, głównie dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.

Drzew przybyło także dzięki działającym w Rzeszowie firmom. W październiku pracownicy Deloitte posadzili tysiąc drzew przy ul. Krogulskiego na osiedlu Staromieście.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama