Zdjęcie: Polskie Radio
Reklama

Wspomnienia związane z postacią Tadeusza Nalepy przywoła znany dziennikarz muzyczny Wiesław Królikowski podczas pobytu w Rzeszowie w sobotę (27 kwietnia).

Na spotkanie z Wiesławem Królikowskim zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17:00 w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2. Wstęp wolny.

Wiesław Królikowski jest dziennikarzem muzycznym publikującym nieprzerwanie od 45 lat. Od 1977 roku członek redakcji Jazzu. Współpracował również z Magazynem Muzycznym. W 1991 roku razem z Wiesławem Weissem Królikowski założył opiniotwórczy miesięcznik „Tylko Rock”, w którym do 2002 roku był zastępcą redaktora naczelnego.

Przez 11 lat ukazało się ponad 130 numerów pisma o rocku i metalu. Na skutek konfliktu z wydawcami, „Tylko Rock” zniknął z rynku, a jego kontynuatorem został „Teraz Rock”, w którym Wiesław Królikowski do grudnia 2018 roku był zastępcą redaktora naczelnego.

Królikowski współpracował z popularnymi rozgłośniami radiowymi (m.in. Eska Rock, Antyradio), jest też autorem książek „Maanam”, „Polski rock. Przewodnik płytowy” i „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”, która miała trzy wydania (trzecie, najobszerniejsze ukazało się w 2013 roku).

Na spotkaniu w Rzeszowie Wiesław Królikowski przywoła wspomnienia związane z postacią Tadeusza Nalepy, „ojca polskiego bluesa” i założyciela zespołu Breakout, oraz opowie o licznych wywiadach, które z nim przeprowadził. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama