Wigilia Miejska na Rynku. Nie zabrakło świątecznych potraw [ZDJĘCIA]

Reklama

– Nikt z Rynku nie odejdzie głodny – zapowiadali organizatorzy Wigilii Miejskiej, która w piątek po południu odbyła się na rzeszowskim Rynku. I tak też się stało.

 

Świąteczne potrawy przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Na tych, którzy przyszli na Rynek, czekał żurek grzybowy (150 litrów), barszcz czerwony z uszkami (100 l), dwa rodzaje ryb: smażony karp i dorsz (60 kg), kapusta z grochem oraz 100 kg ciasta: sernik, miodownik i makowiec. Wszystkie potrawy były przygotowywane od środy.

– Przygotowaliśmy takie potrawy, które z reguły są w każdym polskim domu podczas wigilii. Nikt z Rynku nie odejdzie głodny – mówiła nam Beata Łuka z Zespołu Szkół Gospodarczych.

Podczas Wigilii Miejskiej nie zabrakło także życzeń z udziałem władz miasta i województwa, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Atrakcją do wieczora na Rynku była żywa szopka, w który był kucyk SISI, a także osiołek ZA-BAJKA oraz owce Romeo i Julian. Jak co roku, harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Muzyczną oprawę w świątecznym klimacie zapewniły dzieci z zespołu „Gabcia i przyjaciele”, które wystąpiły z programem „Świąteczne piosenki” oraz artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Po zapadnięciu zmroku niebo rozświetlił pokaz ognia w wykonaniu Teatru Żywiołów Versus.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama