Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przywraca czytelnikom wolny dostęp do zbiorów. Po pandemicznej przerwie. 

Biblioteka otworzyła wypożyczalnie 14 czerwca. Dostęp do regałów z książkami jest dla czytelników możliwy pod warunkiem zachowania obostrzeń sanitarnych, takich jak zasłanianie maseczką ust i nosa, dezynfekowanie rąk i zachowywanie dystansu społecznego. 

W bibliotekach obowiązują limity. Informacja o liczbie czytelników, którzy mogą jednocześnie przebywać w ośrodkach, są umieszczane przed wejściem do placówek. Zwracane książki trafiają na trzydniową kwarantannę.

Bez wolnego dostępu do półek jest jedynie filia nr 15 WiMBP w Rzeszowie, która mieści się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ulicy Lwowskiej 60.

Czytelnie nadal zamknięte

W placówkach WiMBP w Rzeszowie nieczynne pozostają czytelnie. Wyjątek stanowi Czytelnia Główna przy ulicy Sokoła 13 i czytelnia w Wypożyczalni Muzycznej przy ulicy Stefana Żeromskiego 2.

– Bibliotekarze na prośbę czytelnika mogą jednak udostępnić pojedyncze stanowisko do korzystania z zasobów własnych WiMBP w Rzeszowie, m.in. elektronicznych katalogów, bibliografii, kartotek, zasobów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej i systemu Legalis Premium – informuje Katarzyna Błajdo, specjalistka ds. promocji WiMBP.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama