Zdjęcie: Materiały Radia Rzeszów

„Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością” – pod tymi hasłami 8 kwietnia rusza nowa ramówka publicznej rozgłośni. 

Jak poinformował Roman Adamski, od niedawna nowy dyrektor programowy Radia Rzeszów, zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20:00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne.

– Podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji – zapowiada Roman Adamski. 

Uporządkować antenę 

Zmiany w Radiu Rzeszów wprowadza nowy prezes rozgłośni – Jakub Osika, rozgłośnią rządzi od 16 stycznia br. Osika zastąpił Przemysława Tejkowskiego, który z radia zrobił tubę propagandową PiS, jednocześnie wchodząc w konflikt z dziennikarzami.

Osika w pierwszych tygodniach swoich rządów zapowiedział, że radio „odda słuchaczom”, przywracając na antenę zasłużonych radiowców. Dlatego rolę dyrektora programowego powierzył doświadczonemu Romanowi Adamskiemu.

– Chodzi o uporządkowanie anteny, a nade wszystko – o pozyskanie i przyzwyczajenie nowego i dotychczasowego słuchacza do wybranych pasm publicystycznych (do godziny 20:00) i autorskich muzycznych (po 20:00) – mówi Adamski. 

„Północe” Bartosza Wilka 

W poniedziałki po kilkuletniej przerwie wraca Andrzej Klee z audycjami „Klekotanie dinozaura” i „Muzyka z głośnika” (lata 50., 60., 70.). We wtorki – także po przerwie – wróci „Dźwiękosfera” Andrzej Sroki z muzyką alternatywną i nowymi brzmieniami.

Natomiast wtorki po 22:00 wypełni nowa audycja Bartosza Wilka „Północe” z klimatycznymi utworami północnej Europy.

Na środowe wieczory powrócił już przed kilkoma tygodniami pasjonat mocnych brzmień Jerzy Szlachta z audycją „Rock Radio”. Mocne uderzenie pozostanie z wami w programie „Muzyczne antypody” Piotra Zajdla w środy po 22:00.

A w czwartki po „Liście Przebojów” Radio Rzeszów emituje od 22:00 jazzowy program „Cały ten zgiełk” Elżbiety Lewickiej oraz od 23:00 audycję „Pomimofonia” Pawła Steczkowskiego z muzyką świata – muzyk wrócił do radia po kilku latach.

Atak bluesa 

Podobnie wraca w piątki po 21:00 z audycją „Blues Attack” – Wiktor Czura, ekspert klasycznych gitarowych brzmień i organizator festiwali bluesowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Piątkowy wieczór będzie miał muzyczny charakter: od 18:00 radio emituje listę „Podkarpacka Scena Przebojów” Roberta Bartusika, by o 20:00 transmitować występ (głównie zespołów podkarpackich) ze studia koncertowego im. Tadeusza Nalepy.

– 12 kwietnia wystąpi krośnieńska kapela „Eter” – zapowiada Roman Adamski. Potem wspomniany „Blues Attack”, a od 23:00 do 1:00 – audycja z klasycznym rockiem „Songi, dźwięki i piosenki” Roberta Lenerta.

Nowe „DinoTop”

W sobotę po 12:00 wraca „DinoTop” pod nowym szyldem „DinoSobota” – klasyczne utwory rock i pop okraszone zostaną autorskimi recenzjami i rozmowami z gośćmi specjalnymi – pierwsze wydanie już 6 kwietnia, w którym zagości Zbigniew Działa z zespołu RSC.

Sobotnie wieczory to „Klub muzyczny” z chilloutową nutą Piotra Malca (20:00-22:00) i taneczne granie Macieja Gnatowskiego pod hasłem „Sobota brzmi lepiej” (22:00-1:00). A w niedziele od 23:00 do 1:00 Radio Rzeszów prezentuje klasyczną muzykę symfoniczną.

Do współpracy z rozgłośnią po kilku latach wraca Jerzy Krużel z „Mikroklimatem” o muzyce turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej – niedziele o 9:00. Na antenę wróciła Lidia Biały, prowadzi niedzielny „Plebiscyt kapel ludowych” i codzienne „Na ludową nutę” o 5:30.

„Tu i Teraz”, „Puls Dnia”

Szeroko rozumiana publicystyka regionalna, specjalistyczna, edukacyjna i poradnicza to czas od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 12:00 w audycji „Tu i Teraz” oraz w paśmie popołudniowo-wieczornym po magazynie informacyjnym „Puls Dnia”.

Od poniedziałku do czwartku (17:00-20:00) na antenie pojawią się audycje publicystyczne: interwencyjna „Sprawa w Toku”, medyczne „Szlachetne zdrowie”, historyczne „Wojny, kampanie, militaria”, społeczne „W poszukiwaniu prawdy” czy filozoficzne „Pisma i znaki”.

Czwartki po 18:00 to blok programów dla młodzieży: „Świat młodych” i „Godziny rektorskie”.

Publicystyka na niedziele 

Duża dawka publicystyki to niedzielne popołudnia w audycjach: senioralnej „Kiedy nadchodzi jesień”, popularnonaukowej „Science” czy historycznej „Studio dokumentu”. Od 16:00 w niedziele Radio Rzeszów emituje magazyn „Okolice Kultury”.

Po nim o 18:00 literackie „Ślady Pegaza”, a o 19:00 w cyklu „Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów” rozgłośnia proponuje słuchowiska oraz transmisje spektakli ze swojego studia koncertowego, np. 7 kwietnia zaprezentuje sztukę poświęconą Pablo Picassie. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama