Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Blisko pół tysiąca drzew zostanie posadzonych na wiosnę w Rzeszowie. Na nowe nasadzenia miasto wyda około milion złotych. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, duże drzewa (obwód pnia 25-50 cm) pojawią się m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na osiedlu Krakowska Południe, przy ulicach Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych miejscach.

– Sadzone będą m.in. platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie, miłorzęby dwuklapowe oraz wiele rodzimych gatunków takich jak lipy, dęby, klony czy graby – wymienia Artur Gernand. 

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ustalił, że na placach, w parkach i przy ulicach pojawi się także 475 krzewów. Założona zostanie również nowa łąka kwietna (w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej) o powierzchni 500 m kw. Miasto szacuje, że koszt wiosennych nasadzeń wyniesie około milion złotych. 

W przygotowaniu są kolejne jeszcze w tym roku „zielone inwestycje”, m.in. w parkach, tworzenie ogrodów kieszonkowych oraz dalsze nasadzenia drzew i krzewów

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama