Reklama

Miasto odda inwestorom działki obok Mostu Zamkowego w Rzeszowie. Jest już trzech chętnych do zagospodarowania terenu. Jeden z nich chce tam budować mieszkania.

Do Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęły trzy wnioski o wydanie warunków zabudowy na 30-arowej działce, która znajduje się przy Moście Zamkowym. Chodzi o plac nad Wisłokiem, od strony Nowego Miasta, na którym stoi również kapliczka św. Nepomucena.

– Wnioski, które trafiły do wydziału architektury, dotyczą budowy ośmiokondygnacyjnego kompleksu mieszkalnego, rozbudowy budynku, który obecnie znajduje się przy ul. Podwisłocze i graniczy z tą działką, oraz budowy myjni samochodowej – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zanim jednak dokumenty trafią do firm, miasto chce wcześniej określić warunki dotyczące zabudowy terenu. – Mamy, oczywiście, pewne oczekiwania dotyczące tego terenu. Będą one dotyczyć wysokości planowanych budynków i ich charakteru i przeznaczenia – dodaje Chłodnicki. – Dlatego inwestorzy najwcześniej za dwa tygodnie będą mogli spodziewać się dokumentów.

Inwestorzy nad rzeszowskim Wisłokiem są zawsze chętnie witani przez miasto. Prezydent Tadeusz Ferenc nigdy nie protestował i nie blokował wysokich budynków nad rzeką. Do tej pory miasto wydało pozwolenie na budowę dwóch 55-metrowych wieżowców z 20-metrowymi iglicami, na działce między zalewem, a al. Powstańców Warszawy oraz Capital Towers, czyli dwóch wieżowców od strony ul. Cegielnianej.

W 2008 roku myślano też o wydaniu pozwolenia na wybudowanie tam kompleksu usługowego, hotelowego i biurowego z 45-metrowym wieżowcem z obrotową kawiarnią na dachu. W 2010 r. był plan budowy 28-kondygnacyjnego wieżowca, który miał powstać między siedzibą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, a niższym budynkiem mieszkalno-handlowym od strony os. Drabinianka.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.