Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie przekazała nam wizualizacje przyszłego węzła Rzeszów Południe, które powstanie w ramach budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku Świlcza – Rzeszów Południe.

[Not a valid template]

 

Budowa tego odcinka S19, który będzie miał długość 6,3 km, rozpoczęła się na początku lipca. Zaprojektowany został w powiązaniu z wybudowanym odcinkiem S19 węzeł Rzeszów Zachód – węzeł Świlcza od północy oraz z planowanym odcinkiem tej drogi od strony południowej węzeł Rzeszów Południe – Barwinek.

– Węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka) zlokalizowany jest na przecięciu drogi ekspresowej S19. Będzie składał się z czterech łącznic oraz skrzyżowania pomiędzy łącznicami a projektowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 878 w postaci dużego ronda o średnicy 85 m – wyjaśnia Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie.

Łącznice K1 oraz K3 umożliwią włączenie się do ruchu na drodze ekspresowej i wyjazd z ronda, a łącznice K2 oraz K4 – wyłączenie z ruchu i wjazd na rondo. Wszystkie łącznice zostaną wyposażone w kliny oraz odcinki zwalniania lub przyspieszania.

Budowa S19 Świlcza – Rzeszów Południe będzie kosztowała 342 mln zł. GDDKiA umowę z wykonawcą – konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud – podpisała w kwietniu 2014 r. Firmy mają prawie trzy lata (34 miesiące) na wywiązanie się z kontraktu. Inwestycja realizowana jest systemem „optymalizuj + projektuj + buduj”.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama