Zdjęcie: Materiały prasowe

Port Lotniczy w Jasionce ma nowego przewoźnika. To węgierski Wizz Air, który od 6 listopada uruchomi loty do Eindhoven. Bilety są już w sprzedaży. 

O nowym przewoźniku w czwartek poinformował Port Lotniczy w Jasionce. Wizz Air od 6 listopada uruchomi z podrzeszowskiego lotniska loty do Eindhoven w Holandii.

Loty będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Obowiązują te same godziny odlotów i przylotów. Z Jasionki wylot o 11:35, przylot do Eindhoven o 13:35, z Eindhoven wylot o 9:00, przylot do Jasionki o 11:05.

Od 5 grudnia zmienią się dni tygodnia. Z Rzeszowa do Eindhoven będzie można latać we wtorki i w soboty. Godziny bez zmian. Zimowy rozkład będzie obowiązywał do końca marca 2021 roku. 

Bilety są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację WIZZ. Ceny zaczynają się od 69 zł. Jeżeli ktoś w czwartek (8 października) zarezerwuje bilet, otrzyma 30-procentowy rabat. 

Wszystkie loty Wizz Air są obsługiwane samolotami Airbus A320 ze 180 miejscami, Airbus A321 z 230 miejscami i A321neo z 239 miejscami. 

Historyczny moment 

George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air, powiedział, że połączenie z Rzeszowa do Eindhoven będzie realizowane „przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów – mówi Michalopoulos. 

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, twierdzi, że wejście węgierskiego przewoźnika do Jasionki jest przełomowym momentem w historii portu.

– Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń – dodaje Hamryszczak. 

Czekają na gości z Holandii 

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, podkreśla, że lotnisko w Jasionce jest jednym z kół zamachowych rozwoju gospodarczego Podkarpacia. – Mamy wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i zagranicznym inwestorom. Z radością oczekujemy na gości z Holandii i sąsiadujących z nią krajów – powiedział Ortyl. 

(ram)

redakcja@rzeszozw-news.pl

Reklama