Wizzair uruchomił loty z Jasionki do Oslo. Po pięciu latach przerwy

0
Reklama

Węgierska linia lotnicza Wizzair w środę zainaugurowała połączenie z Rzeszowa do Oslo. Pod koniec września uruchomi rejsy do Luton. 

 

Airbus A-320 w środę o godz. 17:05 na podrzeszowskim lotnisku został przywitany salutem wodnym. Tak zainaugurowano pierwszy rejs na trasie Oslo – Rzeszów. Samoloty Wizzair’a latają z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo. To kolejny, po Eindhoven, kierunek obsługiwany przez węgierskiego przewoźnika.

Loty do stolicy Norwegii, które po kilku latach wracają do rozkładu lotniska w Jasionce, będą dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Trasę obsługują Airbusy A-320 lub A-321. Pierwszym samolotem z Oslo przyleciał blisko komplet pasażerów.

W latach 2013-2016 połączenia z Rzeszowa do Oslo (lotnisko Rygge) obsługiwał irlandzki Ryanair, główny konkurent Wizzair’a. Wtedy loty też były dwa razy w tygodniu, cieszyły się ogromnym powodzeniem, Ryanair przewiózł przez trzy lata prawie 93,5 tys. pasażerów. 

Z lotów do Oslo Ryanair się wycofał, gdy norweski rząd ogłosił wprowadzenie nowego podatku – 80 koron od pasażera. Irlandzki przewoźnik nazwał to „czarnym dniem dla Oslo Rygge i całej Norwegii, a także norweskiej turystyki”. Teraz za Ryanair’a wchodzi Wizzair.   

– Od długiego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce.

Jego zdaniem, także i tym razem loty do Oslo będą się cieszyć dużym powodzeniem. – Skandynawia ma bardzo wiele do zaoferowania dla naszych pasażerów – piękne krajobrazy, miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię – podkreśla Hamryszczak. 

Obok połączenia z Oslo i Eindhoven, które wraca pod koniec października, od 24 września Wizzair będzie realizował także loty do Londynu (lotnisko w Luton) – trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. 

(ram)

redakcja@rzeszwo-news.pl 

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: