Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Władysław Ortyl nadal będzie kierował Prawem i Sprawiedliwością w okręgu rzeszowskim – tak w niedzielę zdecydowało prawie 400 podkarpackich działaczy partii.

Wybory nowego szefa PiS i członków zarządu w okręgu rzeszowskim (nr 23) odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Status PiS zakłada, że strukturę partii tworzą okręgi, które swoim obszarem odpowiadają okręgom wyborczym do Sejmu.

Szef partii w danym okręgu wybierany jest na wniosek prezesa PiS przez zjazd okręgowy. W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 397 działaczy uprawnionych do głosowania, w tym parlamentarzystów i samorządowców.

62-letni Władysław Ortyl ponownie został liderem PiS w okręgu rzeszowskim. Ortyl tę funkcję pełni od 2014 r. Wcześniej sprawował ją Stanisław Ożóg, który stracił stanowisko, gdy został europarlamentarzystą.

Po ogłoszeniu wyników wyborów Władysław Ortyl, który jest także marszałkiem podkarpackim, podziękował działaczom za okazane zaufanie oraz pogratulował nowo wybranym członkom zarządu.

– Mam pełną świadomość odpowiedzialności, która wiąże się z wynikiem dzisiejszych wyborów zwłaszcza w kontekście wspierania reform realizowanych przez nasz rząd oraz w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych, do których musimy się bardzo dobrze przygotować – mówił Władysław Ortyl.

– Przed nowym zarządem dużo ciężkiej i wymagającej pracy, związanej z opracowaniem zarówno programu wyborczego, jak również przygotowaniem kandydatów do funkcji samorządowych wszystkich szczebli – dodawał Ortyl.

Podkarpacie to jedyne województwo w Polsce, w którym rządzi PiS – od 2013 r. Władysław Ortyl został wówczas marszałkiem, rezygnując z bycia senatorem. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych niespodziewanie w ogóle nie wystartował, a miał otwierać listę PiS w okręgu rzeszowskim. Mówiło się wtedy o wewnętrznych konfliktach w partii, ale były też opinie, że Ortyl jest gwarantem utrzymania koalicji w samorządzie: PiS, Prawicy Rzeczpospolitej, Solidarnej Polski i Polski Razem. 

Według Mateusza Kutrzeby, sekretarza zarządu PiS w okręgu rzeszowskim, niedzielne wybory odbyły się bez żadnych przeszkód i przy sporej frekwencji. – Podczas zjazdu o 20 miejsc w zarządzie ubiegało się 37 kandydatów, co świadczy o dużej aktywności i zaangażowaniu struktur – uważa Kutrzeba.

Wśród osób, które podczas niedzielnego zjazdu otrzymało mandat członka zarządu są: Andrzej Bal, Waldemar Barnaś, Wojciech Brzezowski, Alicja Dubas, Marcin Fijołek, Józef Jodłowski, Marek Kamiński, Józef Kardyś, Bogusłąw Kida, Bogusław Kmieć, Zbigniew Korab, Robert Kultys, Grzegorz Lepianka, Marek Mazur, Lucjusz Nadbereżny, Stanisław Rusinek, Lucyna Sokołowska, Józef Sroka, Waldemar Szumny, Mieczysław Tołpa.

W skład zarządu wchodzą również parlamentarzyści PiS z okręgu 23 oraz członkowie partyjnej Rady Politycznej. Członkami Regionalnej Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Grażyna Szarama oraz Grzegorz Koryl. Oboje to rzeszowscy radni PiS.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Ogromna prośba. Jeśli chcecie wygrać wybory samorządowe w Rzeszowie w 2018 roku może warto pomyśleć o podziękowaniu panu Robertowi Kultysowi. Jak to mówią za całokształt? Z tym radnym będzie bardzo bardzo trudno wygrać nawet w jak to mówią “bastionie” pis jakim jest Rzeszów.

Comments are closed.