Reklama

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości powołał we wtorek marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla na pełnomocnika PiS w okręgu rzeszowskim. Ortyl zastąpił Stanisława Ożoga, który został europosłem.

Ortyl podkreśla, że decyzja Komitetu Politycznego zapadła w bardzo ważnym dla niego momencie.

– Jest to pewne powierzenie misji, która musi być do końca wykonana, bo rzeczy i spraw do zrobienia w samorządzie jest jeszcze bardzo dużo, w tym m.in. Regionalny Program Operacyjny. Jak widać z zachowań radnych, jesteśmy już w trakcie kampanii wyborczej. Myślę, że to połączenie w jednym ręku zadań politycznych i merytorycznych dobrze się przysłuży rozwiązywaniu tych wszystkich wyzwań, które stoją przed samorządem województwa – mówi Władysław Ortyl.

Zdaniem  podkarpackiego europosła Tomasza Poręby, Komitet Polityczny PiS, którego jest członkiem, dokonał bardzo dobrego wyboru.

– Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości postawiło na marszałka Ortyla, który bardzo godnie i dobrze prowadzi sprawy województwa. To bardzo dobra decyzja. Jestem przekonany, że przełoży się to na skuteczne działanie PiS w regionie. Przed nami wybory samorządowe, w których PiS musi wystawić bardzo silne listy tak, aby utrzymać władzę w województwie i znacznie zwiększyć swoją reprezentację na wszystkich szczeblach samorządu. Władysław Ortyl to osoba bardzo doświadczona i ceniona, która – jestem pewien – dobrze przygotuje PiS do kolejnych czekających nas wyborów. Osobiście bardzo się z tej nominacji cieszę – skomentował europoseł Poręba.

Zastępcą Władysława Ortyla został poseł PiS ze Stalowej Woli Antoni Błądek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama