Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o włamanie do hurtowni sprzętu fotograficznego przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. 

Do włamania doszło w nocy z 5 na 6 czerwca br. Nieznani wtedy sprawcy włamali się do hurtowni i ukradli z niej 26 aparatów z obiektywami oraz sprzęt fotograficzny światowych marek. Wartość skradzionych aparatów i sprzętu oszacowano na ponad 138 tys. zł. Z kolei na ponad 9000 zł oszacowano straty w wyniku zniszczonej szklanej witryny sklepowej. 

Namierzeniem złodziei zajęli się policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej. – Dzięki ich wytężonej operacyjnej pracy udało się zatrzymać trzy osoby. Policjanci m.in. przejrzeli kilkadziesiąt nagrań z kamer miejskich i na terenie hurtowni – mówi Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa. 16 czerwca zatrzymano dwie osoby: 31-letniego Dawida P. i 33-letnią Ewę H., a 23 czerwca 34-letniego Konrada P. – Mieszkanka Krakowa przywiozła mężczyzn na miejsce włamania swoim samochodem – dodaje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Przy Dawidzie P. znaleziono jeszcze ok. 130 g marihuany, przy Ewie H. – 7,5 g marihuany, 30 g mefedronu i 2,3 g amfetaminy. Cała trójka została aresztowana na trzy miesiące. Jest podejrzana o kradzież z włamaniem, a Dawid P. i Ewa H. dodatkowo o posiadanie narkotyków.

Skradzionych aparatów fotograficznych nie udało się odzyskać. Złodzieje zdążyli je sprzedać. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama