Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat, podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego na początku września w Rzeszowie. 

W nocy złodzieje wybili szybę w drzwiach wejściowych do sklepu przy ul. Dąbrowskiego, po czym ukradli kilkadziesiąt sztuk kawy i czekolad. Sklep straty oszacował na ponad 900 zł. Policjanci rozpoczęli ustalanie potencjalnych sprawców. Kryminalni z rzeszowskiej komendy wytypowali dwóch mężczyzn. Obu zatrzymano w ubiegłą środę.

– To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 25 i 26 lat. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Mężczyzn przesłuchali policjanci z komisariatu w Śródmieściu, którzy w tej sprawie prowadzą postępowanie. Obaj przyznali się do winy. Z wyjaśnień 26-latka wynika, że rozbił on szybę w drzwiach i ze sklepu wyniósł skradziony towar.

– W tym czasie młodszy stał na czatach. Skradziony towar sprzedali, a pieniądze wydali na alkohol i papierosy – dodaje nadkom. Szeląg. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama