Reklama

Okradli dom koło Rzeszowa, zabrali samochód, nawigacje, akumulatory, a w hipermarketach kradli nawet maszynki do golenia i szczoteczki do zębów. Policjanci zatrzymali w Rzeszowie dwóch sprawców.

Policjanci z komisariatu w Trzebownisku o kradzieży zostali powiadomieni przez właściciela domu. Gdy go w nim nie było na teren jego posesji weszli nieznani sprawcy. Włamali się do domu, budynku gospodarczego i stojących na podwórzu samochodów.

W trakcie plądrowania domu i przeszukania budynku gospodarczego, złodzieje znaleźli kluczyki do volkswagena golfa. Samochód ukradli, z domu zabrali także kilkanaście telefonów komórkowych, a terenu posesji nawigacje, akumulatory oraz inne akcesoria samochodowe.

Włamywacze uszkodzili również drugi zaparkowany na posesji samochód, z którego wyciągnęli akumulator. Właściciel straty oszacował na ponad 12 tys. zł.

Wpadli na osiedlu

Policjanci ustalili, że jednym z włamywaczy mógł być mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Potwierdził to również zapis monitoringu, który na swojej posesji miał zainstalowany okradziony właściciel domu.

Poszukiwaniem sprawców zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dowiedzieli się, że złodzieje chwilowo wyjechali. Gdy do policjantów dotarły informacje, że włamywacze są w Rzeszowie i przebywają na terenie jednego z rzeszowskiego osiedli, funkcjonariusze postanowili ich zatrzymać.

Obaj zostali zatrzymali w skradzionym volkswagenie. Okazali się nimi 22-letni mężczyzna, który nie ma stałego miejsca zamieszkania, oraz 20-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Kradli w hipermarketach

Złodzieje szybko się przyznali do włamań, po których skradzionym golfem pojechali do Gdańska. Po drodze nie próżnowali. W mijanych hipermarketach dokonali kolejnych kilku kradzieży. Policja twierdzi, że 22-latek kradł także na terenie Rzeszowa. Łupem złodziei padał elektryczny sprzęt osobistego użytku.

– Były to maszynki do golenia, szczoteczki do zębów, zawsze znanych marek – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci z komisariatu w Trzebownisku, którzy prowadzą postępowanie, przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Funkcjonariusze sprawdzają, czy sprawcy nie mają na sumieniu innych włamań.

Starszy mężczyzna zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniejsze podobne przestępstwa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama