Zdjęcie: Policja.pl

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania do punktów gastronomicznych przy Placu Wolności w Rzeszowie.

Do pierwszego włamania doszło w nocy z 8 na 9 grudnia ub. r. Nieznany wtedy sprawca włamał się do jednego z barów przy Placu Wolności. Po wybiciu szyby, złodziej ukradł 100 zł i 15 butelek różnych napojów.

Miesiąc później do podobnego włamania doszło w innym lokalu przy Placu Wolności. Wówczas sprawca ukradł 66 zł, napoje o wartości 100 zł i telefon komórkowy. Złodziej uszkodził też baner reklamowy lokalu. Straty wyceniono na 1000 zł. 

Sprawę włamań wyjaśniali policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu w Śródmieściu. Kryminalni zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 49-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama