Zdjęcie: Pixabay
Reklama

11 przedsiębiorców apeluje do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, by ta unieważniła uchwałę Rady Miasta Rzeszowa o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum miasta. Jeśli tego nie zrobi, sprawa trafi do sądu. 

Właściciele sklepów nie mogą się pogodzić z decyzją rady, która 18 grudnia zgodziła się na to, by na dwóch rzeszowskich osiedlach (Śródmieście Północ i Śródmieście Południe) od godz. 22:00 do 6:00 rano sklepy nie handlowały alkoholem. Prohibicja ma obowiązywać od 1 lutego br. i jak wynikało z wcześniejszych informacji ratusza, zakaz dotknie 19 sklepów w centrum Rzeszowa. 

Decyzję o prohibicji zainicjował prezydent Tadeusz Ferenc, który 12 października ub. r. na spotkaniu z mieszkańcami Śródmieścia usłyszał skargi na działalność sklepu monopolowego przy ulicy Matejki. Mieszkańcy mieli dość pijackich awantur do późnych godzin nocnych.

Ferenc uznał, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu będzie wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu dla wszystkich sklepów w centrum miasta. Nie trudno było się domyśleć, że przedsiębiorcy będą protestować. Argument dość oczywisty – dlaczego oni mają być ukarani za to, że jeden sklep nie przestrzega zapisów koncesji.

Sklep przy ul. Matejki co chwilę zmieniał właścicieli. Co prawda nowy dostał pozytywną opinię Rady Osiedla Śródmieście, ale zastrzeżono, że koncesja jest czasowa – od 12 grudnia do 12 marca. Jeżeli skarg nie będzie, to sklep będzie mógł nadal działać. Ponownie otwarto go około dwa tygodnie temu i tak jak wcześniej, jest czynny w nocy. Jeszcze. 

Właściciele sklepów monopolowych obawiają się, że nocny zakaz sprzedaży alkoholu, który wkrótce ma wejść w życie, uderzy ich po kieszeni, długo się nie utrzymają na rynku i będą musieli zwinąć biznes.

Rada Osiedla: nasze sklepy są wzorem  

Przedsiębiorcy nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami i czekać aż prohibicja zacznie obowiązywać. Chcą ją zablokować. Przygotowali pismo do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, by ta unieważniła uchwałę Rady Miasta Rzeszowa o nocnym zakazie sprzedaży alkoholu. Pod pismem podpisało się 11 przedsiębiorców. 

Właściciele sklepów uważają, że Rada Miasta Rzeszowa uchwałę o prohibicji podjęła na podstawie opinii rad osiedlowych, których problem sprzedaży alkoholu w centrum miasta w ogóle nie dotyczy. Prohibicję 11 grudnia pozytywnie zaopiniowały trzy Rady Osiedla: Bzianka, Staroniwa i Paderewskiego.

Opinii Rady Osiedla Śródmieście Północ, której głos powinien mieć największe znacznie, nie wzięto pod uwagę. A była ona negatywna dla prohibicji. 

“Placówki na terenie Śródmieścia są prowadzone wzorowo. Jeden punkt przy ulicy Matejki nie może być podstawą ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na całym Śródmieściu…” – napisała Rada Osiedla Śródmieście Północ w opinii do władz Rzeszowa. Podkreślono też, że w trakcie grudniowych konsultacji społecznych na temat połączenia obu osiedli nikt nie zgłaszał potrzeby prohibicji na całym Śródmieściu.

Ile jest w centrum sklepów z alkoholem?

Poza tym, ta sama rada już 16 sierpnia sklepowi przy ul. Matejki wycofała pozytywną opinię na temat sprzedaży alkoholu. Przedsiębiorcy uważają, że wojewoda ma wszelkie podstawy do unieważnienia uchwały o zakazie sprzedaży alkoholu, bo opinie wspomnianych trzech Rad Osiedli nie mają merytorycznego uzasadnienia i nie są w formie uchwały. 

Właściciele sklepów monopolowych podnoszą też argument, że koncesja na sprzedaż alkoholu dla sklepu przy ul. Matejki została “wygaszona” już 23 sierpnia, a decyzję o prohibicji podjęto, gdy sklep fizycznie już nie działał. Wniosek? Po co prohibicja?

Przedsiębiorcy zarzucają też posługiwanie się błędnymi danymi przez Andrzeja Gutkowskiego, wiceprezydenta Rzeszowa, który podczas grudniowej sesji mówił, ile jest sklepów alkoholowych w Śródmieściu – 253, z czego 11 czynnych do 23:00, trzy są całodobowe, trzy są otwarte do północy, po jednym do 2:00 i 4:00. Przekaz: prohibicja nie dotknie nawet 5 procent wszystkich sklepów, więc odczuje ją tylko garstka.  

Właściciele sklepów to sprawdzili. Doliczyli się, że sklepów z alkoholem w Śródmieściu jest ok. 25 (dane według stanu z BIP na 24 sierpnia 2017 roku), czyli niespełna 10 procent tego, co wiceprezydent Gutkowski opowiadał radnym. Aby mieć dokładną liczbę sklepów z alkoholem w Śródmieściu przedsiębiorcy wystąpili do ratusza o udostępnienie odpowiednich danych z rejestru zezwoleń. Listę mają dostać do 28 lutego. 

Nie kupią w centrum, kupią zaraz za strefą

Przedsiębiorcy uważają, że nie powinni być karani za to, że jeden sklep stwarza problemy.  “Większość sklepów w Śródmieściu działających do późnych godzin nocnych usytuowana jest w kamienicach niezamieszkanych przez lokatorów. Znajdują się nad nimi inne lokale gastronomiczne, usługowe lub powierzchnie biurowe” – czytamy w liście przedsiębiorców, który trafił do Rzeszów News.

Ich zdaniem wprowadzenie prohibicji na tak niewielkiej powierzchniowo części Rzeszowa w żaden sposób nie spełni celów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Zaledwie kilkanaście metrów od granicy strefy z zakazem są już dobrze prosperujące sklepy, które handlują alkoholem. Przedsiębiorcy zapowiadają, że jeżeli wojewoda nie podzieli ich racji, to kolejnym krokiem będzie pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

66 KOMENTARZE

 1. Szkoda tylko sklepikarzy, bo uczciwie prowadza sklepy z duza nizsza marza niż panowie swoje dziury. A tamci chca sie jeszcze dorobic ich kosztem, bo interes nie idzie a pieniadze z urzedu nie plyna tak szybko jakby chcieli, a przecież wydatki rosna, bo kradna kolejne kamienice. Więcej, panowie wiecej. Jedzcie szybciej na garbie pani dyrektor, przestancie zerowac na sklepikarzach.

 2. Panowie znaja sie na wyludzeniach, a na prowadzeniu knajp juz niekoniecznie. Licza na to ze po wprowadzeniu prohibicji ich dochody z najniższych standardem lokali w rynku jak i przede wszystkim z plenerow typu JUWENALIA ktore dzięki koneksjom organizuja wzrosna. Wszyscy wiedza ze zanim dres albo student pojdzie do jednej z ich mordowni na karaoke to walnie setke ze sklepu obok. zeby zaoszczędzić i nie pic slabej jakosci piwa. Nie wszystkich ich klientow stac zeby pic w lokalu. Panow to boli. Gdzie student w juwebalia kupi piwo po 22 jak zamknięte beda zabki? Srodmiescie to poczatek. Zweszyli interes i naszczuli mame zeby lobbowala w ratuszu. Przykre ze to sie dzieje naprawde

 3. Największym problemem jest fakt, że ci “biznesmeni” z bożej łaski nie przejmuja tych kamienic legalnie i zgodnie z przyjętymi obyczajami. Tak samo jest z organizacją imprez masowych. Bazuja na koneksach mamy w ratuszu i innych jednostkach organizacyjnych miasta. Wyludzenia mozna juz szacowac w milionach. To nie sa ludzie ktorzy dorobili sie czegos uczciwie. Zawlaszczac podatki rzeszowian i budowac na nich firmy nie kazdy moze, bo nie kazdy ma tak bezczelna i zachlanna matke. Ale tutaj butnosc spotkala sie z okazja i mamy co mamy, biznesmeni wg rzeszowskich standardow.

 4. Ale ja mowie ze to poczatek! O co ci chodzi? Jak dla mnie moze byc zakaz sprzedazy po 20 wszedzie. Jak sie chce napic to ide do pubu, proste. Jak mam impreze kupuje wczesniej, nie chodze po nocy. W czym problem? Moim zdaniem alko jest za duzo wszedzie i kazda ustawa og ograniczajaca to plus. Koniec z mojej strony.

 5. Sklepy monopolowe nie są od leczenia alkoholizmu…idąc tym tokiem rozumowania pochowajmy konsole i tv w sklepach bo uzależnieni od gier jak się maja wyleczyć… W “Naszej Polsce” jest tak, że nikogo na siłę leczyć się nie da… albo się zgłosi sam albo nic z tego. Poza tym nie rozumiem dlaczego jedno osiedle może sprzedawać alkohol po 22iej inne nie. Na innych osiedlach ludzie nie mieszkają? Nie ma żabek, biedronek i innych zwierzątek oferujących całą game napojów?

 6. Której knajpie pomagasz weki? Mam z nazwy wymienić? Ludzie się właśnie próbują bronić przed ekipa biznesmenów którzy próbują przejąć chyba większość kamienic w rynku. W takim razie w całym mieście zamknąć po 22 sklepy, puby i zakazac sprzedaży piwa na juvenaliach prosto z namiotów poza i na terenie imprezy. Co myślisz?

 7. Ma byc zamkniete bo ty jestes alkoholikiem i jak widzisz wszędzie alkochol to musisz go kupic chociaz i tak do 22 sie dobrze zaopatrzyles.
  Nie chodzi o sklepikarzy chodzi o to że jest to bez sensu ustawa którą nic nie daje skoro 50 m dalej sa otwarte sklepy.

 8. Alkoholizm to choroba z ktora nie da sie rady wygrac kiedy na kazdym kroku jest alkohol latwo dostepny.
  Wiadomo ze ta ustawa nie uratujemy swiata, ale wazny jest ten pierwszy krok. Dalsze kroki tez powinny isc, nie widze powodu zeby na kazdym kroku widac bylo flaszki z wodka, patrz biedronka itp.
  Dla normalnie pijacego czlowieka a za takiego sie uwazam nie ma kompletnie to znaczenia czy kupie wodke wieczorem w Srodmiesciu. Jak planuje impreze to sie zaopatrze wczesniej i po problemie. Kto kupuje w tych sklepach? Niedopici, polnajebani imprezowicze?

  Albo chcemy miec normalny kraj, albo isc dalej sladami Rosji i postkomunizmu.

  A to ze sklepikarze szczekaja to mnie nie dziwi, dziwi tylko to ze ludzie nie potrafia sie obronic przez kilkoma ‘biznesmenami’…

 9. Widzę że do rzeszowskich trolli dotarł już dzisiejszy wyrok z krakowa i temat ożył. Czują że to samo WSA powie o rzeszowskim zakazie i już wołają o KOLEJNE KROKI. Żal mi Was.

 10. I bardzo dobrze ze zamykaja. To powinien byc pierwszy ale NIE OSTATNI krok. Alkohol swieci w kazdym sklepie, jak alkoholik ma sie wyleczyc? Nasza Polska to dziwny kraj…
  Szczekacie ze nie bo to nie bo tamto, qwa nie dogodzi.

 11. Może pasowałoby żeby jakieś NIEZALEŻNE służby zweryfikowaly jak mamusia zalatwia synkowi i jego cubulowym wspolnikom dojscia, dotacje i pieniazki z urzędu.podatki rzeszowian plyna do kieszeni pani dyrektor przy aprobacie ratusza przez sto spolek syna. Takie jaja tylko w rzeszowie. Karuzela wyludzen sie kreci.

 12. Z alkoholikiem jak z wiewiórką, zawsze ma pochowane zapasy bo wie że w razie “W” będzie pod ręką. Żule przeważnie po golu pozbierają do 17:00 gdy jest większy ruch na ulicach i do 22:00 są gotowi. Jak zwykła imprezowa ekipa ( żadni patole ) źle oszacuje swoje możliwości to zamiast do sklepu, będzie musiała dokupić na mecie albo skoczyć do znajomych po dragi. Ludzie się dostosują 🙂 W PRL-u dali radę a co dopiero z takim głupim i nieudolnym pomysłem.A pozatym parę metrów dalej I tak można kupić.Uderzenie tylko i wyłącznie w sklepikarzy.

 13. Lokal przejety przez nich przez swinskie podkupienie i to juz nie pierwszy.Nie otwarty do dnia dzisiejszego Ale ogrodki zalatwione przez urzad .W umowie pod nie jest zapis ze musi byc funkcjonujacy lokal.
  Ale mama zalatwila

 14. Dokładnie mamusia ogarnęła A co .Juvenalia załatwia i dopłatę na nie to taki wieczór nie zalatwi szkoda że nie nagrano jak po wódkę latali na górę do sklepu po 22.I on Polakami nazywa ludzi.

 15. Miejscowka-przekret “remont pub” syna Pani urzędniczki z Wydziału Inwestycji… Mowi wszystko. Pewnie przypadkiem ktos taka spelune na lokal wyborczy zaadaptowal. Niedługo spotkania wyborcze beda w pewex pub i lord jack.

 16. PAPA DANCE w dodatku się chwali że ma wyje*ane na zakazy i po pierwszym lutego będzie jedyny po 22 wodeczke sprzedawał i bilety za wstęp na sklep nabijał. 50m od ratusza

 17. Właściciel nowy – pracownik stary, zachowanie ,,klientów” takie samo, nic się tam nie zmieniło pod tym sklepem, NIC! Co nie znaczy że trzeba na całym osiedlu prohibicję wprowadzać – to tylko ten jeden sklep stwarza problemy

 18. Ferenc powinien sie puknac w leb. Po drugie kto glosuje na czlowieka ktorego najlepszym kumplem jest recydywista skazany za handel ludzmi, najwiekszy bandyta w rzeszowie?! zalamac sie mozna

 19. Ze Statutu Osiedla Miasta Rzeszowa wynika jasno, że “Postanowienia organów osiedla zapadają w formie uchwały”. Ciekawe w ilu ważnych dla naszego miasta sprawach takie świstki były traktowane jako pełnoprawny dokument. W końcu ktoś mądry się tym zainteresował. Ale czemu tu się dziwić skoro niektórzy nasi radni miasta to także członkowie rad osiedli. Niekompetencji do potęgi!

 20. Wystarczy na google odszukać *wieczór wyborczy ferenca* i z pierwszego linka po zdjęciu z lustrami na ścianie poznać w której kamienicy impreza była i kto ją wynajmuje. Wszystko się składa w całość kto komu robi dobrze a zakazem można szybko opróżnić kilka nowych lokali. Quo vadis Tadeusz?

 21. Jeśli dobrze zrozumiałem a coś się na tym znam opinie rad osiedli nie miały formy uchwały? Czyli były tyle warte co np. ulotka z kebabu. Jaki mamy poziom wiedzy w radach osiedli i ratuszu jeśli jedni coś takiego napisali a inni przyjęli i uznali za ważne dołączając do uchwały. Dramat.

 22. Pomału tracę szacunek dla Prezydenta.A byłem za nim rękami i nogami i chyba coraz więcej ludzi tak zaczyna sądzić.A on zaczyna dopiero swojà serię gaf i innowacji na uwstecznij siè.Restauratorzy i mieszkańcy w Rrynku się dopiero przekonają co wymyślili względem ogródków letnich chcą by Rynek wyglądał jak w Krośnie i pomniejszają je.Powód bo jest za dużo ludzi na Rynku.

 23. Taxi mi dowiezie i już nikt Nie weryfikuje ani wieku ani trzeźwości klienta.
  A pozatym niech Ferenc i banda zrobi zakaz u siebie na osiedlu czy na wiosce .I wtedy niech przejdą się dumnie przez nie .To zobaczą co zrobili. Nikt ze sprzedaży bułek i papierosów sklepu nie utrzyma.Zreszta bułki też do 18 Bo na noc nie powinno się jeść.

 24. Pan Walawender na bank dostał uwagę do dziennikczka po sesji. Forma zwracania się prezydenta do radnych, którzy przypominam są dorosłymi ludźmi wywołuje tylko śmiech i politowanie.

 25. https://www.youtube.com/watch?v=tmHGwTiU7RI
  obejrzałam , zaczyna sie od 3h21m
  Panie Wywrocki – skąd pan brał informacjie o norwegii bo w sb jak nic tam wodeczke kupują.
  Pani Każmierczak – ile imprez poza sylwkiem trwaących po godz 22 da rade Pani wymienic? bo ja nie kojarze żadnej
  Panie Ferenc – nie życzę sobie od pijaków wyzywania za to ze się w wolnym kraju, legalnym sklepie alkohol kupuje.
  Panie Gołąb – WYPLUJ PAN GUMĘ BO MŁODZIEŻ UCZYSZ A ŻUJESZ OSTENTACYJNIE W TRAKCIE SESJI ZAMIAST GŁOS ZABIERAC. A NA PLAKACIE WYBORCZYM DOSWIADCZENIE I KOMPETENCJE

 26. PANIE FERENC WRAZ ZE SWOIMI SŁUGUSAMI TRAKTUJCIE LUDZI NA RÓWNO, A NIE JAK WAM ZAWIEJE.Z TEGO CO WIEM NIEKTÓRZY NIE POWINNI PIĆ W OGÓLE ALKOHOLU, BO GŁUPIEJĄ I SĄ AGRESYWNI NIE TYLKO W CENTRUM MIASTA, ALE I POZA JEGO GRANICAMI,DLATEGO JAK WPROWADZACIE ZAKAZ HANDLU ALKOHOLU PO 22 ,TO W CAŁYM MIEŚCIE , A JAK NIE TO ODCZEPCIE SIĘ OD PRZEDSIĘBIORCÓW Z CENTRUM MIASTA CO MAJĄ SKLEPY NOCNE, BO ONI PRACUJĄ UCZCIWIE I LEGALNIE PŁACĄC CO MIESIĄC PODATKI!!!…WSZYSTKO W TYM TEMACIE!!!

 27. To jest właśnie to. Zróbmy grę miejską “znajdź 253 sklepy z alkoholem w śródmiesciu” których liczbę podano w trakcie sesji. W Rzeszowie jak coś trzeba przepchać to się przepcha ale ludzie zaczęli słychać i rozumieć co się dzieje.

 28. Uchwała Rady Miasta z 19 czerwca 2018r. na liczbę określającą liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży – 300. W Śródmieściu 253…to ja gratuluję! To jest jednak matematyka wyższa. Ale u nas w Rzeszowie jak trzeba to i 2 plus 2 jest 5.

 29. No jest królem bosc robi co mu sie podoba gdzie inny nie moze budowac tam jego koleś może.Galerie i markety budowlane bez pozwoleń na budowę ruszały.W naszym gaju nikt też nie mógł budować i został sprzedany .I jakie osiedle powstało.Komus pozwolono.Przeciez to jest cyrk jeden może drugi nie .

 30. Rada osiedla śródmieście z mieszkańcami skarżyła się na jeden sklep.Do reszty nie maieli zastrzeżeń .
  A Ratusz zamyka wszystkie coś tu jest nie tak.
  Coś im się w tyłkach poprzewracało .
  Wystarczy się popytać sklepikarzy jak w noc wyborczą po koniaki latalì sami .Pjusy przeciez wiekszosc sie tam nieodezwie jak bani nie walnie .Ale ich stać następnym razem żeby taxi przywiozło z sąsiedniego osiedla .

 31. Może pasowalo by od odpowiednich służb które powinny się zajmować tymi burdami.Ale nie mogą się zająć A wiesz dlaczego bo Policja na wekendach jeździ za clubami na mecze i jest na stadionach i to u takich pikników .Ilu kibiców tylu policjantów.

 32. No nie tu nie chodzi o to czy ktuś może czy nie może chlać i czy ma zdrową wątrobe czy nie tu chodzi o KULTURE picia o kulture zachowania po wypiciu
  No bo takiemu wypitemu jak łeb przestaje robić to dostaje tego no : Małpiego rozumu a jak widac Ratusz palm nie sprowadził i byc może były by dobre bo by se na te palmy wchodzili O !
  i dopiero była by atrakcja na rynku :
  Palmy z małpami no z nabuzowanymi małpami – super atrakcja nie ?
  No właśnie nie atrakcja a masakra !

 33. Przecież połowa tego buractwa robi co im prezydent każe.I jak świnie w korycie układają “Zamknąć im” Ale żeby się zaznajomić z problemem to po co .Pijaństwo jest na osiedlach gdzie piją po klatkach ławkach itp.W Rynku nie widziałem żeby ktoś z flaszką paradował i pił w najlepsze pozatym są tam chyba służby odpowiednie A przynajmniej w dzień są Bo biegają za ssmochodami zeby czasami ktoś nie postawił na zakazie. I druga sprawa srodmiescie to jest strefa rozrywkowa gdzie i tak sa puby i ludzie pija w tych pubach wiec w czym jest problem.

 34. No jak widac problem z tym chlaniem paciary ciągnie sie juz przez stulecia opilstwo trwa od wieków i nie można go wyplenić sąsiedzi często to wykorzystywali np.powstanie Szeli jak chłopom wprowadzono lekki zakaz picia to austro-wegry sru podpuscili chłopstwa na dwory.
  No teraz ratusz zaczyna ale jak widać z tymi burdami powinno sie zrobic totalne sprzątanie i uczyć męty kultury picia i zachowania w centrum miasta innowacji bo jak widac to jest imitacja.

 35. No fajne podobają mi sie te konie przy karocach tylko jest jeden istotny problem :
  Kto te końskie gówna bedzie sprzątał przy ratuszu – no fakt to surowiec ekologiczny ale Panowie no Straż miejska na L-4 ponadto podobno poddana presji no to jak to bedzie :
  Chyba z łapanki bedą łapać tych lekko nabuzowanych do sprzątania czy tych spacerujących na 3-go Maja :O ?

 36. Na BIP Rzeszów do obejrzenia jest transmisja z obrad Rady Miasta proponuję się zapoznać. Argumenty niektórych radnych świadczą o ich niekompetencji i nieznajomości tematu i nie chodzi tylko o ten problem. DRAMAT! Sklep całodobowy przy blokach rotacyjnych nie przeszkadza.Tam to się pewnie nawet cieszą, że daleko chodzić nie muszą. Albo wszyscy albo nikt! Jak się Panu Prezydentowi wydaję, że jest królem w tym mieście to proponuję zamknąć w rynku wszystko żeby konie z powozami miały gdzie nawracać.

 37. Zakaz powinien objąć całe miasto . Chcesz imprezować idź do klubu, a nie robić burdy, tłuc butelki na drogach rowerowych itp. Jak problem będzie się nasilał to strefę trzeba będzie powiększyć. Sklepy jak im nie pasuje to niech zezwolą na spożywanie na miejscu i sami wezmą odpowiedzialność za pijących.

 38. Wojewoda może nie będzie stronnicza i nie będzie miała żadnego interesu w tym bo w Urzędzie to już tylko prywatny biznes się toczy.Albo wszyscy albo żaden.Wszyscy powinni być równi .Rada osiedla środmiescia nie sprzeciwia sie sklepom to o co chodzi Całe środmieście jest otoczone Żabkami stacjami benzynowymi więc jeśli ktoś będzie miał kupić to i tak kupi a jak nie tam to w knajpie tylko że drożej .!

 39. Wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w całej gminie Rzeszów po 22 i będzie spokój nie tylko w sklapach ale i lokalach.W innych krajach jest taki zakaż że po 22 już nie zamówisz alkoholu nawet w lokalu i do tego sprzedaż alkoholu dla tych co maja 21 lat.

 40. No jaki to problem no niech ta Pani naczelnik Kowalska taki jeden ten elektryczny zaadoptuje na :
  “Gorzała -Bus”
  No jest elektryczny bedzie cicho sie przemieszczał no snuł jak duch po centrum a chętni : nie dopici/ wypici/ przepici spokojnie flache dokupią wszyscy bedą zadowoleni a jak pape bedą drzeć i robić raban to taki jeden z drugim do klaty – taką powinien mieć zrobioną w tylnej części a potem taki delikwent na drugi dzień do odpracowania w zajezdni
  Pucing-Glancing i jedzie autobus za autobusem
  Pomysł innowacyjny wart przemyślenia ; O !
  Dwa w jednym : pijesz a jak nie wiesz ile i jak -to sie dowiesz jak wytrzeźwiejesz pracując w zajezdni.-

 41. No i co z tego to moja sprawa o ktorej chce kupić i czy chce się dopić mam zapieprzać 300m dalej.Co to k…a ma być.1 sklep zrobił meline A reszta ma być zamknięta .
  MOZE ZONA LUB SYNEK KTOREGOS Z RADNYCH ZWIETRZYŁ INTERES.I MA SKLEP NIEDALEKO.

 42. Nie można. I w sklepach się to weryfikuje. A podaj mi nazwę knajpy która Ci po 3 drinku czy piwie powie że już nie poda bo jesteś nietrzeźwy. Później wyjdzie jeden z drugim po 6 czy więcej na głowę i się drze w niebodgłosy bo mu się nieśmiertelność zmiksowana z the voice of Poland włącza

 43. To wnioskuj o zakaz w calym Rzeszowie a nie na śródmieściu. Mieszkańcom innych osiedli też się wiele rzeczy i nocnych sklepów nie podoba ale szanowny Prezydent wie że jak takowy w całym mieście wprowadzi i się będzie np musiało Rejtana w nocy do Tyczyna po wódkę przejechać to się szybko wycofają ze wszystkiego jak im zaczną ludzie cisnąć.

 44. Alkohol kupowany nocą służy do “dopicia”, czyli, że zabrakło kupionego wcześniej. Czyli zapewne kupują osoby nietrzeźwe.. A czy takim osobom można sprzedać alkohol?

 45. No i wojewoda ma zagwozdkę, czy uchylić zakaz, no bo trzeba robić na przekór temu co chce miasto, czy utrzymać, bo to jednak pisowski pomysł z prohibicją xD

 46. zakaz to bardzo dobra decyzja, szczególnie dlatego że alkohol zakupiony w późnych godzinach spożywany jest przez to bydło w plenerze na prywatnych zieleńcach i innych terenach spółdzielni i wspólnot. ci alkoholicy nie są mieszkańcami tych wspomnianych terenów. Żaden wieśniak nie chciałby żeby na jego terenie ktoś obcy przebywał a tym bardziej urządzał sobie pijatyki – ja mieszkaniec śródmieścia też nie chcę.

Comments are closed.