Zdjęcie: Cash Lajf Balans

Barbara Szacoń-Wójcik z Rzeszowa, założycielka rzeszowskiej firmy WordPassion, została jednym z bohaterów kampanii edukacyjnej „Cash Lajf Balans”, którą przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Kampania „Cash Lajf Balans” ruszyła 2 marca i potrwa do 30 kwietnia. Jej celem jest zachęcenie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, przede wszystkim w Polsce Wschodniej, do rozwoju własnych pasji i przekuwania ich w biznes. Jak wynika z badań CBOS, większość osób w wieku 15-19 lat w Polsce Wschodniej nie myśli o założeniu firmy.

Ważnym elementem kampanii jest cykl specjalnie przygotowanych filmów edukacyjnych, których bohaterami są autentyczni, młodzi przedsiębiorcy z Polski Wschodniej. Jedną z bohaterek nagrań jest Barbara Szacoń-Wójcik z Rzeszowa, założycielka firmy WordPassion.

Barbara Szacoń-Wójcik jest właścicielką internetowej szkoły języków obcych. Pomysł na biznes zrodził się z pasji do nauki oraz umiejętnego wykorzystania niszy rynkowej – zapotrzebowania na naukę języków Dalekiego Wschodu.

Pracowitość, przedsiębiorczość i umiejętne zarządzanie finansami pozwoliło Barbarze Szacoń-Wójcik rozwinąć działalność – dzisiaj oprócz szkoły języków obcych, WordPassion to także biuro tłumaczeń i agencja marketingowa.

W filmie rzeszowianka mówi o tym, jak przekuła swoje marzenia w sukces. Z nagrania dowiadujemy się, jak zarejestrować nową firmę, jak ważna jest płynność finansowa oraz jakie są możliwe formy zatrudnienia pracowników. Wyróżniona jest także rola internetu, który można wykorzystać nie tylko do pracy, ale i promocji firmy.

Na potrzeby „Cash Lajf Balans” powstało 8 filmów. Choć zostały utrzymane w lekkiej konwencji, dostosowanej do młodych odbiorców – poruszają poważne biznesowe zagadnienia.

Często na przeszkodzie do własnego biznesu staje bowiem nie sam pomysł, lecz strach przed nieznanym. Takie uczucia towarzyszyły również bohaterom filmów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i pokazują, na czym warto skupić się na początku biznesowej drogi.

Twórcy kampanii przygotowali także grę edukacyjną „Cash Lajf Balans”, którą można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i App Store. Gra to symulacja budowy własnego biznesu, która pomaga przećwiczyć w praktyce wyzwania przedstawione w filmach.

Aby zapewnić szerokie dotarcie do młodzieży, do współpracy zaproszono znanych youtuberów – twórców kanału „Matura to Bzdura” oraz gamera GilathissNew.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama