Zdjęcie: CBŚP

Ukrywał się w Stalowej Woli, tam prowadził firmę reklamową. 64-letniego Gabriela F., obywatela Włoch, skazanego m.in. za oszustwa, zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Gabriele F. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, który w 2012 roku wydała prokuratura w Brescia. Mężczyzna ukrywał się przed włoskimi organami ścigania, miał do odsiedzenia wyrok 9 lat i 4 miesięcy więzienia za oszustwa dotyczące wyłudzania pieniędzy w procesie przekształcania upadłościowych spółek i przedsiębiorstw, jak też przestępstwa narkotykowe i z użyciem broni.

Funkcjonariusze CBŚP, tzw. „łowcy cieni”, przy współpracy z włoskimi karabinierami i oficerem łącznikowym przy ambasadzie włoskiej w Warszawie namierzyli Gabriela F. Okazało się, że Włoch mieszka w Polsce od 2004 roku – w Stalowej Woli założył firmę reklamową. Kiedy policjanci ustalili, gdzie przebywa Włoch, przygotowali się do jego zatrzymania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mężczyzna akurat przebywał w jednym z hoteli w Stalowej Woli. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna – poinformowało CBŚP.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama