Zdjęcie: Materiały organizatorów

Rzeszowski Teatr Muzyczny zaprasza na dwa spektakle: „Włoskie namiętności” 2 lutego w sali koncertowej Instytutu Muzyki UR oraz „Noce w ogrodach Hiszpanii” 12 lutego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 

„Włoskie namiętności” to spektakl pełen żartów, zaskakujących sytuacji, słowem – komedia pomyłek, zakończona happy endem, z włoskimi piosenkami śpiewanymi m.in. w oryginalnym języku („Lasciatemi cantare” i in.).

Rzecz o miłości, która, mimo intryg i różnych namiętności, jednak zwycięża. „Ot i historia cała, Marina damą została, Manuela syna żoną, już prawie poślubioną, ja panią tego domu, tylko nie mówcie nikomu” – kończy spektakl ciotka Wiktoria. 

„Noce w ogrodach Hiszpanii” – to porywająca i zadziwiająca fuzja najpiękniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych kompozytorów XIX-XX wieku z kręgów kultury hiszpańskiej, m.in. Manuela de Falli, Federico Garci Lorci, Fernando Obradorsa, ze sztuką taneczną.

Tytuł widowiska został zaczerpnięty z kompozycji Manuela de Falli obrazującej uroki Hiszpanii, głównie Andaluzji. Artyści, zainspirowani południowymi krajobrazami i ich wielowymiarowym kalejdoskopem dźwiękowym, łączą hiszpańskie pieśni z tańcami andaluzyjskich Cyganów i muzyką flamenco.

Bilety na spektakle („Włoskie namiętności” – 30 zł, „Noce w ogrodach Hiszpanii” – w przedsprzedaży do 2 lutego w cenie 40 zł, cena regularna od 3 lutego – 50 zł) można kupić w Estradzie Rzeszowskiej oraz na platformie Ekobilet.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama