Zdjęcie: materiały prasowe

Czwórka artystów udowadnia, że woda jest symbolem oczyszczenia i odrodzenia duchowego. Od wtorku (15 sierpnia) w Rzeszowskich Piwnicach możecie oglądać wystawę „Woda”. 

– Woda jest niezbędnym elementem życia. Wpływa na zdrowie i dobrobyt wszystkich form życia na Ziemi. Ma również wyjątkowe znaczenie sensoryczne, gdyż odbieramy ją wszystkimi zmysłami – mówią twórcy wystawy „Woda”. 

Ta niezwykła substancja stała się inspiracją dla czwórki artystów. Każdy z nich innym językiem opowiada, o tym czym jest dla niego woda. Joanna Gawryłowicz-Kostecka, zaprezentuje serię wielkoformatowych obrazów abstrakcyjnych, a Karolina Sosnowska przedstawi graficzną opowieść o świecie Antropocenu.

Wszystko to zobaczycie w audio-wizualnej oprawie autorstwa Macieja Kosteckiego i Macieja Dymka. Wystawę będzie można oglądać w Rzeszowskich Piwnicach (ul. Rynek 26) od 15 sierpnia do 3 września. Finisaż wystawy zaplanowany jest na 2 września, na godz. 17:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wystawę zrealizowano dzięki dotacji z konkursu „DziałajMY” Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, działającego w Estradzie Rzeszowskiej.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama