Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Długo nie szukał pracy, gdy skończył karierę posła. Od 1 grudnia br. Wojciech Buczak (PiS) jest wicedyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Wojciech Buczak był posłem PiS w latach 2015-2019. W październikowych wyborach nie udało mu się ponownie wejść do Sejmu. Wcześniej Buczak był wicemarszałkiem podkarpackim, a jeszcze wcześniej m.in. szefem „Solidarności” w regionie rzeszowskim. Z zawodu jest inżynierem mechanikiem, skończył studia na Politechnice Rzeszowskiej.    

Po ostatnich wyborach parlamentarnych Wojciech Buczak był wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów na nowego wojewodę podkarpackiego. Nic z tego nie wyszło. Buczak ma już nowe zajęcie. 1 grudnia br. został wicedyrektorem ds. przygotowania inwestycji w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. 

Konkurs na to stanowisko ogłoszono 6 listopada. Zgłosił się tylko jeden kandydat – właśnie Wojciech Buczak. Stanowisko zastępcy dyrektora ds. przygotowania inwestycji w PZDW funkcjonuje od lat i jest jednych z trzech stanowisk zastępców dyrektora. Od 1,5 roku było nieobsadzone, bo 16 maja 2018 r. pełniąca tę funkcję Joanna Szozda przeszła do pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. 

– Rozstrzygnięcie naboru na stanowisko zastępcy dyrektora, podobnie jak na każde inne stanowisko urzędnicze w PZDW, należy do kompetencji dyrektora jednostki. Dyrektor PZDW Piotr Miąso podjął decyzję w oparciu o analizę dokumentów i wynik rozmowy kwalifikacyjnej – poinformował nas Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedstawiciele urzędu twierdzą, że Wojciech Buczak spełnił postawione kryteria, a jego doświadczenie zawodowe, obejmujące m.in. funkcję wicemarszałka województwa (miał wtedy nadzór nad drogami wojewódzkimi) są „odpowiednie i wystarczające”, by objąć stanowisko wicedyrektora w PZDW w Rzeszowie. 

Wojciech Buczak, jako zastępca dyrektora ds. przygotowania inwestycji, nadzoruje pracę Wydziału Planowania, Wydziału Nieruchomości i Wydziału Dokumentacji Technicznej. W wydziałach tych skupia się cały proces przygotowania inwestycji – od planowania rzeczowo-finansowego, poprzez nadzór nad zleconymi pracami projektowymi wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, decyzji i zezwoleń, aż po nabywanie nieruchomości pod inwestycje.

– W pionie DPI ulokowane są również zagadnienia współpracy z innymi jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie wspólnych inicjatyw na drogach wojewódzkich – wyjaśnia Tomasz Leyko.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama