„Dobra zmiana” w służbach podległych wojewodzie podkarpackiemu. Grażyna Stojak nie jest już Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Pracę straciła także Ewa Lipińska, która została odwołana z funkcji Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

[Not a valid template]

 

O zmianach kadrowych poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

W przypadku Grażyny Stojak jej odwołanie było kwestią czasu. Na początku marca zgodę na zwolnienie Stojak wydała Rada Miasta Przemyśla. Grażyna Stojak jest bowiem przemyską radną, do stycznia należała do klubu Platformy Obywatelskiej.

Ewa Leniart (PiS), wojewoda podkarpacki, twierdziła, że odwołanie Grażyny Stojak z funkcji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ma związek z „potrzebą dokonania przekształceń organizacyjnych i kadrowych w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu”.

Stojak swoją funkcję pełniła od 2008 r. Nie wiadomo jeszcze, kto ją zastąpi na stanowisku. Urząd wojewódzki w Rzeszowie nie planuje konkursu, co oznacza, że kandydat zapewne już jest.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To nie jedyna zmiana kadrowa. Z pracą Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie pożegnała się dzisiaj (4 kwietnia) Ewa Lipińska. Tę funkcję pełniła od kwietnia 2009 r. Lipińską powołał na to stanowisko ówczesny wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta z PSL.

Powody odwołania Ewy Lipińskiej także nie są znane, podobnie jak nazwisko jej następcy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama